sobota, 2 lutego 2013

Dzień zakupów za 40 gr ;)

Dziś był szybki wypad na rynek po jedzonko.
Po ziemniaczki jedziemy dwa razy w miesiącu na rynek. Mamy tam już jednego pana, u którego kupujemy ziemniaczki, obecnie są po 60 gr za kilogram. Dziś kupiliśmy 55 kg i 3 kg jabłek. Więc pan nam policzył po 40 gr za kilogram ziemniaczków. Dzięki temu zapłaciliśmy 29 zł za wszystko. Potem zakupy wiejskich jajek 30 sztuk po 40 gr sztuka. Zawsze kupujemy u pani jajka dwu-żółtkowe, ale dziś się spóźniliśmy. Więc musieliśmy zadowolić się zwykłymi, z jednym żółtkiem. Mieliśmy coś farta na te zakupy - wszystko po 40 gr :) A na jutro będzie rolada z bitą śmietaną do kawki :) Jak ja lubię karmić rodzinkę, uwielbiam patrzeć na te radosne pycholce, jak wsuwają to co przygotuję.
Dziś obiad był na szybko: kapuśniak ze słodkiej kapusty i tosty, a na deser domowa czekolada, dla dorosłych lampka wina domowego z winogron wyhodowanych na podwórku.

Polecam robienie zakupów hurtowych, często ceny są bardzo korzystne, oczywiście trzeba być czujnym i kontrolować ceny. Ostatnio naszła nas ochota na zakup krówek, pomyśleliśmy, że krówki zakupione na wagę będą tańsze od pakowanych, tak by nakazywała logika. Okazało się, że logika to jedno, a życie to drugie. Porównaliśmy ceny krówek na wagę oraz pakowanych po 300 g i okazało się, że krówki luzem kosztują 19,90 zł za kilogram, a krówki pakowane 17,50 zł za kilogram. No i gdzie tu logika.
Wynika z tego nauka: na zakupach trzeba być czujnym, niekoniecznie kierować się logiką i rozumem :). Toż to przecież niemal polowanie :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"