wtorek, 19 marca 2013

Tanie ozdabianie

Wiosny nadal nie ma, za oknem śnieg i mróz. Już za 12 dni Wielkanoc, a nawet okien nie ma jak umyć. Dzieci postanowiły na przekór wszystkiemu przygotować się do nadchodzących Świąt i wiosny. No bo ile można patrzeć na tą biel za oknem, widzę, że nawet dzieciom się już znudził śnieg. Marzą o wycieczkach rowerowych, o zapachu trawy i kwiatach na drzewach. 
Najstarszy syn z resztek drewna wykonał wiosennego, radosnego tulipana. Takiego tulipana możemy zrobić wszyscy, dzięki takiej ozdobie zrobi się weselej na parapecie. Do jego wykonania potrzebujemy kawałek deseczki na podstawkę, patyk na łodygę, taki zwykły patyk, a kwiatek i listek możemy wykonać z kawałków drewna lub ze styropianu. 

Oto efekt pracy mojego piętnastolatka 


W czasach gdy królują sms-y, internet i łatwość kontaktu telefonicznego podupada tradycja wysyłania kartek z życzeniami. My postanowiliśmy to zmienić. Ale najmilej jednak dostać coś takiego od serca, najlepiej kartkę wykonaną własnoręcznie. Już na święta Bożego Narodzenia zrobiliśmy takie i wysłaliśmy, więc i z okazji Świąt Wielkanocnych też zaczęliśmy produkcję kartek. 
Jedną z nich zrobiła, z moją pomocą, córka. Użyłyśmy do jej wykonania karton techniczny, papier kolorowy, bibułę, jajo zostało wycięte z pudełka po książkach, cekiny zostały z wyklejania obrazka (prezent gwiazdkowy), kawałek taśmy ozdobnej oraz włóczka, która się przyczepiła córce w szkole do ubrania i przyniosła przypadkiem do domu. 

Kartka Wielkanocna 


Będziemy jeszcze wykonywać różne ozdoby z dziećmi. Postaram się je Wam zaprezentować. Jak widać do wykonania ich nie potrzebujemy pieniędzy, wystarczy przeszukać nasze szuflady, chwilkę pomyśleć lub poszperać w necie. I mało, że mamy nowe, radosne ozdoby w domu, to jeszcze fajnie spędzamy czas z dziećmi. 


1 komentarz:

  1. Kiedyś wysyłałam kartki ręcznie robione, potem nie miałam na to czasu i kupne, ale chyba wrócę do robienia - z córcią na najbliższe Święta przygotujemy - dziękuję za przypomnienie :-)

    OdpowiedzUsuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"