poniedziałek, 15 grudnia 2014

Porządki świąteczne


Miałam nie robić za wiele, ale niestety ruszyłam firanką i widzę kurz, no to firanki do prania, a jak firanki do prania to okna do mycia, zdejmując firanki zerknęłam na szafy od góry, no nie da się tona kurzu, a ja mam alergię, zatem trzeba powycierać, pomalutku sama się nakręciłam na porządki świąteczne. Najpierw byłam zła na siebie, a potem jak się dzieci włączyły i przy tych porządkach sobie pogawędziliśmy, zupełnie nie żal mi, że mnie naszło. Okna w tym rok umyte zostały tylko woda z płynem do naczyń i wytarte do sucha. Przygotowania do świąt w tym roku są u nas całkowicie rodzinne, niezła przy tym jest frajda dla dzieci. Córka pobiegła na podwórko pograbić krecie kopce, które przyozdobiły nasz trawnik. W sumie mamy cały dzień mnóstwo zajęć, spędzamy czas razem, nie wydajemy pieniędzy, a do tego zyskujemy czysty i pachnący dom. Myślę, że to kwestia nastawienia i organizacji, by czas przed świąteczny nie stał się męką i utrapieniem. :) Zaangażujmy całą rodzinę w przygotowanie świąt. Listę zakupów i dań też zrobimy wspólnie, potem kuchenne prace to sama radość z takim super zespołem. 

3 komentarze:

 1. Ja ostatnio w pracy zaczęłam ścierać kurze(mamy niestety klimę, w sklepie zawsze ludzie i kurz zaraz osiada,najlepiej widac to na ciemnych butelkach które wycieram).
  Niestety też jestem silne uczulona na kurz i roztocza(wykryto to u mnie gdy byłam malutka, zanim pojawiła się teraz moda na bycie uczulonym). Zaraz zaczęło się kichanie,oczy łzawiły,od razu organizm sie osłabił ;/ a sprzątać niestety muszę,nikt za mnie tego nie zrobi.
  Za to jak z koleżanką wieszałyśmy ozdoby świąteczne,kupiłyśmy sobie soczek,czekoladkę i chichrałyśmy się jak głupie walcząc z łańcuchami i sznureczkami od bombek :)
  W domu podczas lepienia uszek i pierogów też zawsze miło gawędzimy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja przy myciu okien do wody z płynem do naczyń dodaję jeszcze ocet ( wodą z octem myję też podłogi- ocet zabija bakterie i nie alergizuje) i okna lśnią jak pupka niemowlaka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A na panele jak działa ocet? Nie mam odwagi nim umyć podłogi panelami, tam gdzie mam kafle to myję, a paneli nie próbowałam. Do mycia paneli dolewam tani płyn do płukania tkanin, ładnie wyglądają i kurzu tak nie przyciągają. :)

   Usuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"