środa, 27 września 2017

Nasze życie, nasze wybory....Fragment z książki Olgi Gromyko „Rok szczura – Świeca”
„…No to się pomódl – poradziła Alk poważnie, otrząsając ręce (…...)
Modlitwa jest potrzebna, żeby uwierzyć w siebie. Żeby zapewnić samego siebie, że prawda jest po naszej stronie, więc zwyciężymy.
- A ona na pewno jest po naszej stronie?
- Z naszego punktu widzenia tak.
- No to w takim razie, co to za prawda?! – spytała Ryska z rozczarowaniem – Ona powinna być prawdziwa, ogólna!
- I jak ty to sobie wyobrażasz? – Parsknął białowłosy. – Zając chce żyć, a wilk chce jeść. Ktoś marzy o deszczowym lecie, a kto inny – o gorącym. Wcześniej czy później i tak trzeba dokonać wyboru, na której drodze staniesz. I nazwać ja dobrą….”Nasze wybory są naszymi wyborami, nie sposób ocenić czy wybory innych są złe czy dobre, dla każdego jego droga, marzenia i cele są inne, najważniejsze by być w zgodzie z sobą samym i nie próbować żyć życiem innych, ale tylko i wyłącznie własnym. Nasze dzieci też dokonują wyborów, są to ich wybory lepsze gorsze, ale ich. My możemy tylko być doradczą, a nie wyrocznią.
Pamiętajcie, że nikt nie przeżyje życia za Was, musicie sami dźwigać swoje, a od Was zależy czy będzie to dobre życie, czy w ogóle przeżyjecie je czy tez będziecie na pozycji widza nie chcąc wziąć za nic odpowiedzialności i próbując szukać winy wszędzie po za sobą.  
Zawsze możemy zmieniać drogę, poglądy i uczyć się, po to jest właśnie życie by, co dnia kłaść się spać mądrzejszym niż wstaliśmy. Jeśli tak się nie dzieje, to oznacza, że zmarnowaliśmy kolejny dzień naszego życia. Niestety wielu ludzi chce się kłaść spać bogatszym w dobra materialne niż rozwijać siebie.


Ostatnio odkryłam, że w wielu miastach jest sporo wykładów, warsztatów są to często bezpłatne spotkania, trafiłam tez na takie gdzie opłata jest symboliczna 5 zł np. Są bezpłatne kursy online, jeśli tylko chcemy się rozwijać nie musimy mieć przepastnych kieszeni wypełnionych do pełna. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"