poniedziałek, 22 lipca 2019

Punkt widzenia.....W Internecie krąży taka opowiastka. Od dziecka słyszymy powiedzenie "punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia", albo „każdy sądzi wedle siebie” Myślę, że jest w tym dużo prawdy, bo nasze spojrzenie na życie jest sumą naszych doświadczeń, a od nas tylko zależy czy spojrzymy na innych tak zwanym chłodnym okiem, czy przez nasz punkt widzenia otoczenia.A oto ta historia, która zapewne już czytaliście.

Młode małżeństwo przeprowadziło się do nowego domu z ogródkiem. W pierwszy dzień przy śniadaniu usiedli przy stole przy oknie i dyskretnie przyglądali się okolicy...
- Zobacz kochanie, nasza sąsiadka z prawej nie umie prać - skomentowała żona - całe jej pranie jest szarawe i najzwyczajniej w świecie z plamami i niedoprane... Może powinna zmienić proszek?
Mąż nie skomentował tego ani słowem, także wtedy, gdy sytuacja za kilka dni się powtórzyła i żona ponownie skrytykowała umiejętności sąsiadki.
Po mniej więcej tygodniu, w czasie późnego śniadania, gdy znów para razem usiadła do stołu, żona ze zdziwieniem stwierdziła, że pranie sąsiadów jest czyste!
- No popatrz - powiedziała - w końcu nauczyli się jak prać...
Na co mąż odpowiedział ze spokojem: Kochanie, wstałem wcześniej i wymyłem nasze okna...
Jaki z tego morał? Czasami widzimy w innych rzeczy poprzez pryzmat "własnych okien"... Nasze własne brudy i filtry nakładają się na to jak postrzegamy drugie osoby...

2 komentarze:

  1. To prawda często widzimy u kogoś , a u siebie nie . Pozdrawiam cieplutko ☺

    OdpowiedzUsuń
  2. Witaj! Pomimo ze tekst krotki to bardzo mnie ucieszyl! Dawno nie dzielilas sie swoimi przemysleniami/radami. Jestem spragniona nowinek co tam w waszej rodzinie słychać 🙂 kazdy tekst czy o budzecie , jedzeniu czy innej tematyce zawsze dawal mi cos do myslenia 🙂
    Pozdrwiam!
    Pat

    OdpowiedzUsuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"