piątek, 12 marca 2021

Wewnętrzny ogarniacz

 


Dziś trochę inaczej, nie o oszczędzaniu finansów, ale o dbałości o samych siebie, o trosce, o uważności, to w dzisiejszych czasach ważny filar naszego życia. Powrót do wiary lub jej odnalezienie, praca nad własnym wnętrzem umysłem, wyciszenie uspokojenie.

Chciała bym się z wami podzielić moimi kartkami z kalendarza. Kartki z kalendarza czasem niosą ciekawe mądrości, w moim znalazłam zasady życia wpływające na zdrowie i pogodę ducha.

  1. Mów dobre słowa, a wykreujesz więcej dobra. Żyj w prawdzie, a fałsz cię nie pokona.
  2. Wybaczaj, chociażby po to by nie hodować w sobie wirusa żalu i chwastu gniewu. Dbaj o czystość twojego wewnętrznego ogrodu. Badaj, czy twoje myśli i emocje są takie, jakie chcesz mieć, a jeśli, nie to je zmień.
  3. Nie hoduj w sobie poczucia krzywdy. Nie czuj się ofiarą, bo tylko wtedy przestaniesz nią być.
  4. Nie wtrącaj się w cudze życie, chyba, ze ktoś cię o to poprosi. Pomagaj, ale nie noś w sobie cudzych trosk.
  5. Płyń na własnej fali, ni kopiuj cudzych ścieżek. Nie walcz z wiatrakami, lecz płyń w lekkości, a cele swe osiągaj lekko. Ile lekkości okazujesz, tyle okazuje ci życie.
  6. Nie hoduj w sobie żalu, wstydu, gniewu, ani złości. Zdejmij z siebie ten balast, a odejmiesz sobie dużo chorób, bólu i cierpienia. Nie dźwigaj przez życie toksycznych ciężarów.
  7. Zderz się z trudnościami, akceptuj je, bo to lekcja, która uczy cię czegoś ważnego.
  8. Bądź wymagający wobec siebie, ale nigdy siebie nie potępiaj. Jeśli potrafisz pokochać siebie, potrafisz kochać cały świat, ale w sposób mądry i świadomy.
  9. Bądź wdzięczny za wszystko, co jest, a dostaniesz więcej powodów do jeszcze większej wdzięczności.
  10. Pozbywaj się destrukcyjnych programów swojego umysłu. Wyrywaj chwasty, które zatruwają umysł. Wyrywaj chwasty, które zatruwają kwiaty twojej duszy.

W obecnych czasach warto zadbać o nasz higienę umysłu i równowagi wewnętrznej w natłoku wiadomości, lęku przed „jutrem” wiele osób się gubi w tym wszystkim, warto się choć na chwile odciąć codziennie i podjąć wysiłek pracy nad samym sobą by to "jutro” było lepsze, byśmy sami byli lepsi od siebie z „dziś”.


1 komentarz:

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"