czwartek, 23 maja 2013

Butelki, buteleczki, kanisterki czyli drugie życie plastikowych opakowań


Czy kupujecie napoje w plastikowych butelkach?? Myślę, że w każdym domu pojawiają się takie butelki po wodzie mineralnej i słodkich napojach. Butelki mają różną pojemność i dzięki temu możemy je różnorodnie, ponownie wykorzystać. Oczywiście możemy je wyrzucić do odpowiedniego pojemnika, ale czemu nie dać im kolejnej szansy, a nam zaoszczędzić kolejnego wydatku? Chciała bym opisać jak można wykorzystać ponownie takie plastikowe opakowania.  • Sportową butelkę (taką z ustnikiem, czy jak to nazwać) możemy wykorzystać jako pojemnik na majonez, musztardę lub keczup. Możemy w nich też przechowywać inne sosy lub np. dżemy. Łatwiej z takiej butelki aplikować i mniej noży używamy/zmywamy. A w lodówce jest luźniej, bo nie zastawiamy półek słoikami. 
 • Sportowe butelki do napojów to świetna zabawka dla dzieci, w upalny dzień napełniamy wodą i już jest zabawa na podwórku. Wojna wodna :)
 • Butelki ze spryskiwaczem warto nie wyrzucać, możemy je umyć i wykorzystać jako spryskiwacz na kwiatków, do środków zwalczających szkodniki. Do spryskiwania przy prasowaniu. Jeszcze długo może nam posłużyć taka butelka.
 • Butelkę typu pet możemy wykorzystać jako wkład do lodówki turystycznej - wlewamy wodę, zamrażamy ją w butelce i mamy gotowy wkład.  
 • Duże pojemniki po wodzie możemy wykorzystać jako pojemnik np. na cukier, po zakupie przesypiemy do butli i jesteśmy spokojni, że nic mu się nie stanie. Tak możemy zabierać na biwak cukier w mniejszych butelkach.
 • Z butelki możemy zrobić lejek. Ja np. robię z butelki po mleku lejek do słoików, jak wlewam powidła nie brudzę słoika.
 • Termofor do stóp - napełniamy butelkę gorącą wodą i gotowe.
 • Butelki możemy wykorzystać jako prawidła do kozaków lub botków.
 • Do przechowywania farby.
 • Jako pojemnik do sznurka lub spinaczy do bielizny.
 • Kanisterki po płynie do naczyń czy mydle do rąk, można wykorzystać jako wszelkiego rodzaju pojemniki. Odcinamy górę, robimy z boku dziurki i przeciągamy sznurek i mamy gotowy pojemnik np. na chwasty, drobne zabawki, spinacze do bielizny, pojemnik na drobne narzędzia.
 • Kanisterek po płynie my z powodzeniem wykorzystujemy w ogrodzie. Po odcięciu części z zakrętką, został nam pojemnik z szerokim wlewem i rączką. Służy nam z powodzeniem do nalewania wody deszczowej do konewki. 
Naprawdę zastosowań plastikowych opakowań jest wiele, szkoda je wyrzucać. Myślę, że warto je wykorzystać i dać drugą szansę. Możemy dzięki temu zaoszczędzić pieniądze. 

1 komentarz:

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"