poniedziałek, 10 lutego 2014

Niedrogi jadłospis obiadowy na tydzień dla rodzinyJadłospis obiadowy na tydzień dla rodziny - na okres zimowy
 
 

Poniedziałek
Zupa pomidorowa z ryżem
Ziemniaki, kotlet mielony, bigos

Wtorek
Zupa pomidorowa z ryżem
Makaron ze szpinakiem

Środa
Zupa marchewkowa
Pulpety w sosie, kasza gryczana, ogórek kiszony

Czwartek
Zupa marchewkowa
Placki ziemniaczane z sosem czosnkowym

Piątek
Zupa cebulowa z grzankami (grzanki z pozostałego, zamrożonego pieczywa)
Zapiekanka z ryżu i jabłek

Sobota
Zupa cebulowa z grzankami
Domowa pizza

Niedziela
Zupa ogórkowa z ziemniakami
Ziemniaki, karczek w ziołach, surówka z kiszonej kapusty


Bigos mam zamrożony (gotuję sporo przy każdym zakupie półtuszy wieprzowej i zamrażam), w miejsce bigosu oczywiście można podać dowolną surówkę, buraczki lub marchewkę gotowaną.  Ogórki kiszone mam własne w słoikach, kapustę kiszoną również, oraz jabłka. Grzanki robię najczęściej z mrożonego pieczywa (jak już jest w średniej kondycji to kroję w kostkę i zamrażam, dzięki temu mam grzanki pod ręką). Mam nadzieję, że choć odrobinkę zainspiruje Was mój jadłospis. Pamiętam jak zaczynałam pisać własne, najpierw opierałam się na gotowcach z netu. :) Modyfikowałam je dla naszej rodziny, po miesiącu zaczęłam pisać własne.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"