środa, 1 października 2014

Rodzinna zupa Winiary - testowanie


Stało się podałam na obiad zupę z proszku........ Przeczytałam skład, przeanalizowałam i wyszło mi, że nie jest źle. Podam przykład, skład z opakowania rodzinnej zupy krupnik - płatki jęczmienne 37,5%, mąka ryżowa, suszone warzywa 15% (ziemniaki, cebula, czosnek), sól, odtłuszczone mleko w proszku, aromaty, wędzony tłuszcz wieprzowy, ekstrakt drożdżowy, przyprawy, liść pietruszki, cukier karmelizowany. Są w składzie produkty jak dla mnie lekko kontrowersyjne, ale coś za coś niestety. Na pewno taka zupa nie jest rozwiązaniem na codzienny obiad, ale w sytuacjach awaryjnych lub w czasie wakacji na wyjeździe jest to oferta do rozważenia. Smak całkiem ciekawy, nie jest zbyt mocno przesolony, no może odrobinę, ale my używamy naprawdę niewiele soli, wszyscy u nas dosalają dania. Do przygotowania krupniku potrzebujemy głównie ziemniaki i wodę, dalsze dodatki to wariacje własne już. Ja podałam z podsmażonym boczkiem wędzonym. Na opakowaniu napisane jest, że wystarcza na 6 porcji, no tu bym polemizowała, te 6 porcji owszem, ale pod warunkiem, że zaraz mamy drugie danie, u nas na 5 porcji wyszło delikatnie, fakt w tych 5 to jedna męska, a dwie dla nastolatków. Zupę przygotowuje się szybko, nie wymaga umiejętności kulinarnych, przygotuje ją i nastolatek. Ogólnie jestem przeciwnikiem zup z proszku, gotowych dań, ale ta zupa mnie zaskoczyła i myślę, że czasem można po nie sięgnąć.  Ma do testowania jeszcze barszcz biały, żurek, grochową i kartoflankę. 

2 komentarze:

  1. No właśnie nie jestem do nich przekonana ale reklama tak mnie zainspirowała , potem jeszcze trafiłam na ojca Grande że dzisiaj kupiłam groch i będę w najbliższym czasie robić grochówkę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Warto wspomnieć o zupkach z proszku takie dwie istotne sprawy. Koniecznie trzeba czytać i to dokładnie składy przed ich kupnem bo wiele z nich ma bardzo niefajne dodatki, na przykład odradzam takich http://www.open-youweb.com/zupa-fasolowa-winiary-opinia/ oraz druga sprawa aby je porównywać, bo bywają lepsze i gorsze u różnych producentów. Nie warto kupować tych jakie mają w sobie chemie czy szkodliwe składniki.

    OdpowiedzUsuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"