niedziela, 5 sierpnia 2018

Sałatki z ogórków w słoikach na zimę
Ogórkowe przetwory na zimę

Sałatka z ogórków:
5 kg ogórków
½ kg cebuli
250 g marchwi
½ główki czosnku
85 g soli
Zalewa:
1 szklanka octu
15 ziaren czarnego pieprzu
5 szt. goździków
½ szklanki cukru
1 szklanka wody

Ogórki ze skórą (chyba, że skóra jest bardzo twarda) kroimy w plastry. Cebulę i marchew obieramy i również kroimy w plastry. Czosnek ścieramy i mieszamy z sola, następnie wszystkie warzywa łączymy z czosnkiem. Odstawiamy na noc.
Składniki zalewy gotujemy i zimną wlewamy do ogórków, mieszamy i wkładamy do słoików, zalewamy pozostałą w misce zalewą, a następnie na wierzch każdego słoika wlewamy łyżeczkę oliwy. Pasteryzujemy około ½ godziny. Po wyjęciu stawiamy do góry dnem i pozostawiamy do wystygnięcia.Ogórki z przecierem pomidorowym
3 kg ogórków
½ kg cebuli
½ kg marchwi
1 szklanka cukru
¾ szklanki octu
200 g przecieru pomidorowego
150 ml oleju
80 g soli
Pieprz

Ogórki i cebulę kroimy w grube plastry, (jeśli skóra jest twarda to możemy obrać), mieszamy z solą i odstawiamy na 2 godziny. Marchewkę ścieramy na tarce warzywnej (tej z największymi oczkami). Odciskamy ogórki z solanki i dodajemy marchewkę, oraz resztę składników, wszystko dokładnie mieszamy a następnie gotujemy chwilę. Przekładamy do słoików i pasteryzujemy 15 minut (czas od zagotowania się wody). Po wyjęciu odstawiamy słoiki do góry dnem i pozostawiamy do wystudzenia.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"