wtorek, 4 maja 2021

Podsumowanie kwietnia

 


Za nami kolejny miesiąc i  kolejne podsumowania. Postanowiliśmy w tym roku nie wydawać pieniędzy na odzież, obuwie, książki, jedzenie na mieście. Do rozrywek podejść rozsądnie, nie poddawać się impulsowi i spontanicznej decyzji. 

Jak udało nam się to w kwietniu? 

Musieliśmy kupić kurtkę synowi młodszemu, ostatnią nosił 3 lata, więc kupiliśmy ja chłopakowi w wieku 15 lat, wiadomo jak mocno zmienia się sylwetka w tym roku zupełnie nie było mowy o noszeniu tej kurtki. 

Po za tym trzymaliśmy się planu, zero zakupów obuwniczych, książkowych, jedzenia na mieście (zamawiania jedzenia do domu), rozrywki tez na prawie zero, ułatwiły nam to obostrzenia i brak możliwości wyjścia gdzieś na koncert, do teatru czy coś w tym stylu. Biblioteki ponownie otwarte więc już byłam w odwiedzinach z córką i mamy co czytać. 

Obecnie córka wróciła do jazdy konnej, w karnecie wychodzi taniej, a część jazd ona odrabia pomagając w stajni (już w poprzednie wakacje tak jeździła, wtedy tylko w zamian za pracę). Córka sama wymyśliła takie rozwiązanie, chętnie spędza czas w stajni. Córka w tym roku skończy 17 lat.

Syn stwierdził, że po maturze szuka pracy, bo nie ma chęci siedzieć i czekać na wyniki bezczynnie, w zeszłym roku też pracował 1,5 miesiąca w wakacje. Odkłada sobie pieniądze jeszcze nie wie czy na samochód (ma prawo jazdy), komputer czy fajne wakacje. 

Podsumowując kwiecień minął nam bez większych wydatków, owszem sporym obciążeniem dla budżetu były korepetycje syna przed matura, ale to wydatek który ponosi nie jedna polska rodzina. 


2 komentarze:

  1. Gratulacje super rezultaty :) pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Oszczedny kwiecień, gratuluję wytrwałości i pracowitości.

    OdpowiedzUsuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"