wtorek, 2 stycznia 2024

Cele na 2024 rok!

 


Nowy Rok, nowe postanowienia, nowe cele. Wiele osób uważa, że nie warto, po co na koniec roku być rozczarowanym. Jak dla mnie postanowień noworocznych nie jest złe, jeśli podejdziemy do tego mądrze i nasze założenie będą realnie (mieściły się w naszych granicach osiągnięcia celu), tylko spowodujemy u siebie uczucie rozczarowania i frustracji. . Według mnie warto również zrobić sobie podsumowanie roku, dokonywania bilansu swojego życia i dotychczasowych osiągnąć.  Aby na koniec roku nie czuć się pokonanym przez własne postanowienia noworoczne, warto nie wyznaczać celów które zupełnie nie są od nas zależne. Warto wybierać sobie postanowienia w stylu: schudnę 5 kg, nie wydam na książki, będę więcej czytać książek, będę uprawiać sport minimum rat w tygodniu, zrezygnuję z jednej kawy tygodniowo na mieście, zmniejszę wypijana ilość alkoholu, zacznę zwracać uwagę na to co jem i kupuję, zacznę kontrolować swoje wydatki i dochody, zacznę robić listę zakupów i się jej pilnować, zadbam o przyjaźnie – częściej kontaktując się z przyjaciółmi, nie czekając na kontakt tylko od nich, częściej zadzwonię do rodziców itd. Przez robienie postanowień noworocznych możemy zmieniać nasze nawyki, zadbać o siebie, o swoje finanse, trenujemy nasza silną wolę.
Moje postanowienia na rok 2024.

 • więcej medytować by zaznać wewnętrznego spokoju
 • codziennie stosować aktywność fizyczną
 • codziennie starać się przejść minimum 5000 kroków
 • nie kupić ubrań tylko skupić się na przeróbkach i własnych wyrobach
 • więcej ucyclingu na co dzień.
 • jak najmniej plastikowych opakowań  
 • zamiast kwiatów na tarasie, rośliny jadalne
 • nauczyć się szydełkować
 • dotrzymać postanowień z zeszłego roku
 • prowadzić systematycznie dziennik wdzięczności

Czy robicie sobie takie postanowienia i je potem na koniec roku podsumowujecie, czy postanowienia są tylko postanowieniami, a za chwilę o nich zapominacie, czy też ich zapełnienie robicie by nie czuć rozczarowania?

O podsumowaniu zeszłorocznych postanowień, oraz wyzwań sobie stawianych w ciągu roku napisze w następnym poście, opowiem Wam jak wyglądały nasze wydatki na żywność, jakie mam przemyślenia w związku z tym.

 


3 komentarze:

 1. Witam,
  Bardzo ciekawy blog, od pewnego czasu podczytuję. Ja od pewnego czasu nie robię postanowień noworocznych, ale może warto, to jednak jakaś refleksja nad własnym życiem. Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo dobrego w nowym roku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim postanowieniem jest schudnięcie 12 kg już jest -4,poza tym ogarnięcie finansowe i może jakaś inwestycja.Bo pomimo całkiem fajnych zarobków nie mamy pieniędzy odłożonych w wystarczającej ilosci

  OdpowiedzUsuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"