poniedziałek, 18 listopada 2013

Świąteczne upominki


W sklepach już widać nadchodzące święta. Mając pustki w portfelu czujemy przygnębienie i smutek w tym okresie. Dopada nas żal, że nie możemy dać naszym bliskim wymarzonych prezentów. Ale i na to jest sposób, a teraz to właśnie już odpowiednia pora do zabrania się za prezenty. My trzy lata temu wieczorami budowaliśmy domek dla lalek dla córki. Dostała domek jej wzrostu (miała 6 lat), od znajomych pościągaliśmy niepotrzebne mebelki dla lalek, odrestaurowaliśmy i..no właśnie i to było to. Dziecko skakało, i w radości wykrzykiwało - jaki cudny, skąd Mikołaj wiedział, że taki właśnie chce. A wystarczyło trochę sklejki zakupionej  przycięciem na wymiar, farby, kawałków papieru, tkanin na wyłożenie ścian i renowację mebli. Innym razem córka marzyła o łóżeczku dla lalek, no i dostała wykonane zostało z drewnianego pudełka po winie, odmalowane na biało, uszyłam do niego pościel i marzenie ostało spełnione. Chłopcy marzą o mieczach, nie wymaga to wiele pracy i większego znawstwa stolarki. dla dorosłych można zrobić skrzyneczkę na ulubione herbaty wykorzystując skrzyneczkę po winie, uszyć woreczki na suszki do szafy. Upiec wymyślne ciasteczka dla nauczycieli naszych dzieci i zapakować w papier ozdobiony przez nasze dziecko. Można uszyć torbę na zakupy, zrobić mieszankę herbaty dla przyjaciółki - czarna herbata, kawałki cynamonu, suszone owoce, zapakować ciekawie i już jest drobny i do tego oryginalny prezent. w internecie jest mnóstwo pomysłów na samodzielnie wykonane prezenty. Możemy zrobić ciekawą zakładkę do książki dla pasjonata czytania. Zatem ruszajcie do szukania pomysłów i ich realizacji, czasu już mało. Powodzenia!!! Ja też ruszam :) 

1 komentarz:

  1. Gorzej,gdy teraz dzieci dostają histerii na widok świnki Peppy i Monster High... Pracuję w sklepie, ten ryk,wrzask dzieci słychać kilka razy dziennie.

    Przepraszam,że komentuję stare posty,ale dzisiaj dopiero odkryłam tego bloga :)

    OdpowiedzUsuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"