wtorek, 24 czerwca 2014

Kalafior inaczej


Sezon owocowo - warzywny trwa, w związku z tym chce Wam zaproponować podanie kalafiora trochę inaczej niż zazwyczaj go podajemy. Tak podany może być osobnym daniem np. na drugie danie lub kolację. 


Potrzebujemy:
  • 1 kalafior
  • 1 kg ziemniaków
  • szklankę tartego sera żółtego
  • przyprawy - pieprz, sól, chili, tymianek lub majeranek
Obieramy ziemniaki i kroimy je w grubą kostkę, obgotowujemy chwilkę w osolonej wodzie około 10 minut od zagotowania się, wycedzamy. Kalafiora myjemy dzielimy na cząstki i gotujemy jak ziemniaki. Piecyk nagrzewamy do 180 stopni, warzywa układamy na blaszce z pieca (najlepiej wyłożonej papierem), kalafior posypujemy delikatnie papryka i całym żółtym serem. Zimniaki układamy obok i posypujemy je pieprzem oraz tymiankiem lub majerankiem. Całość wstawiamy do piecyka i zapiekamy przez około 20 - 30 minut. Smacznego!! 

1 komentarz:

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"