piątek, 6 czerwca 2014

Obrazek do dziecinnego pokoju


Dzieci uwielbiają mieć na ścianach w swoim kąciku własne prace, są z tego dumne i jest to dla nich ważne, że i my akceptujemy ich sztukę pozwalając na ekspozycję jej. Ostatnio z córką (lat 10) zrobiłyśmy wakacyjny obrazek z materiałów jakie udało nam się znaleźć w domu. Jakiś czas temu zostałam obdarowana przez miłą panią przeróżnymi wyrobami pasmanteryjnymi, robiła w domu porządki i okazało się, że ma tego cudowny zapas. Przyjęłam z radością, bo mogę dzięki temu tworzyć z dziećmi przeróżne prace plastyczne i nie tylko. 


Wyszedł nam taki obrazek :) 

Użyłam:
 • dwóch kartonów 
 • kawałka foli bombelkowej
 • kolorowego papieru
 • cekinów, można użyć kółeczek wyciętych przez dziurkacz z kolorowego papieru
 • farby plakatowej
 • przezroczystej okładki od dokumentów (na "szybkę" do obrazka)
 • lamówki (na ramę) można zastąpić kolorowym papierem, wstążką, tasiemką, bibułą
 • kawałka sznurka (do pętelki na zawieszenie)
 • kleju
 • ruchomych oczek (nie koniecznie, oczka można narysować mazakiem)

Malujemy karton różnymi kolorami farb, następnie przykładamy folię i dokładnie dociskamy, folię zdejmujemy z kartonu i odbijmy farbę z foli na czystym kartonie, pozostawiamy do wyschnięcia. Wycinamy rybki z kolorowego papieru ozdabiamy je dowolnie i naklejamy na wyschnięta farbę odbitą przez folię. zostawiamy całość do wyschnięcia. Od spodu obrazka przyklejamy karton, by usztywnić całość  i między obrazek, a karton wklejamy sznurek do zawieszenia obrazka, na przód folię (delikatnie tylko na samych brzegach tak by klej przykryła ramka), okładkę od dokumentów itp, całość łączymy lamówką, tasiemką, papierem kolorowym lub bibułą, tak by powstała ramka i mamy gotowy obrazek. 

4 komentarze:

 1. Piękny obrazek! Jak ja żałuję,że nie potrafię robić takich rzeczy-niestety zdolności manualne od najmłodszych lat miałam bardzo słabe-dla mnie przyszycie guzika to nie lada wyczyn:) Szkoda,bo mam koleżankę,która potrafi szyć, przerabia stare ubrania na cuda! I zaoszczędza mnóstwo pieniędzy.

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo fajny pomysł z tą folia bombelkową, podkradam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny obrazek i gratuluję Pomysłu no i wykonania!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękny! Doskonały "myk" jaki można dodatkowo zastosować, to naklejenie rybek na małych piankowych kwadracikach, tak aby lekko odstawały od rysunku.

  OdpowiedzUsuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"