wtorek, 22 lipca 2014

Jadłospis obiadowy na tydzień z tego co znalazłam w lodówce :)


Czyszczenie lodówki przed urlopowym wyjazdem. Co prawda mogła bym zabrać niektóre produkty ze sobą, bo wyjazd jest z własnym wyżywieniem, możemy sami gotować posiłki. Od wielu lat mamy tylko takie, ale najważniejsze, że mamy możliwość zmiany klimatu. Ale do rzeczy, ten jadłospis jest oparty na produktach które znalazłam w domu i ogródku. 

Poniedziałek 
Zupa jarzynowa z ziemniakami 
Spaghetti z sosem pomidorowym (cebula, resztki wędzonego boczku, koncentrat pomidorowy, przyprawy)

Wtorek 
Zupa jarzynowa z ziemniakami
Naleśniki z domowym dżemem

Środa 
Zupa szczawiowa z jajkiem
Ryż, kurczak w aromatycznym sosie pomidorowym (wykorzystałam resztki kurczaka zamrożonego wcześniej wyjętego z zupy), ogórek kiszony

Czwartek
Zupa szczawiowa z jajkiem
Leczo bez mięsne (cukinia z własnego ogródka) z pieczywem

Piątek 
Barszcz czerwony z ziemniakami
Makaron z białym serem (na leniwe za mało sera)

Sobota 
Barszcz czerwony z ziemniakami
Ziemniaki, jajko sadzone, buraczki zasmażane

Zupy są bezmięsne, tylko raz w jadłospisie pojawia się tak naprawdę mięso, raz odrobina wędzonego boczku, zatem jadłospis jest raczej bezmięsny. 

3 komentarze:

  1. Jak to przed urlopowym wyjazdem? A co ja będę czytała przez ten czas, czego próbowała nowego?! ;)... Żart oczywiście :)... Dziekuję za jadłospis i życzę udanego urlopu :)

    OdpowiedzUsuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"