piątek, 11 lipca 2014

Proszek do mycia zębów domowej produkcji


Tak jak pisałam myję zęby mieszanką ziół i sody. Rano tylko czysta woda, a wieczorem zioła z sodą. 
W internecie można znaleźć wiele przepisów na domowe pasty do zębów, z oleju kokosowego, z parzonych ziół, z samej sody ze słodzikiem itd. Ja wybrałam chyba najprostszy i jeden z tańszych środków. Mąż zadowolony bardzo, dzieci myją zęby pastą z Rossmann tą za 9,90 zł, używana rozsądnie starcza na dość długo, a nie zawiera fluoru jest oparta na glince, generalnie nie powinno się nakładać dużo pasty na szczoteczkę to jakość szczotkowania jest ważniejsza niż ostry smak pasty w ustach. W pierwszym kontakcie smak średni, ale można przywyknąć. Mój najstarszy syn (jest upośledzony umysłowo) połyka czasem pastę i to on był właśnie zapalnikiem do poszukiwań pasty/środka bez fluoru i jak najbardziej nieszkodliwego dla organizmu. 

Mój skład proszku do czyszczenia zębów:
 • po dwie saszetki (takie do parzenia) mięty i szałwii
 • 1 łyżeczka sody
 • opcjonalnie 1 saszetka rumianku (ostrożnie jeśli jest alergia)
Wysypuję do słoiczka zioła z saszetek, wsypuję sodę, zakręcam słoiczek, potrząsam by wymieszać całość. Zmoczoną szczoteczkę posypuję mieszanką, dzieci maczają szczoteczkę w ziołach. Zawartość sody powoduje eliminację bakterii z jamy ustnej, zioła mają właściwości lecznicze i odświeżające. w większości past do zębów w składzie jest soda, więc jest to popularny środek do czyszczenia zębów. 

Soda zamiast dezodorantu: stawiamy sobie w łazience słoiczek z sodą, po umyciu pach przecieramy je sodą i z głowy. Można sodę wymieszać  mąką ziemniaczaną, dzięki temu mamy lepszy efekt suchości pod pachami. 

Można też stosować metodę mycia zębów czystą szczoteczką zamoczoną w wodzie, a na koniec przepłukać usta naparem mięty  z dodatkiem sody. Wtedy omijamy efekt ewentualnego tarcia sodą po zębach co może być szkodliwe przy zębach wrażliwych. 3 komentarze:

 1. Pierwszy raz słyszę o takim przepisie. Ciekawe jak to się sprawdza ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Po przetarciu pach sodą wycieramy ręcznikiem,czy zostawiamy już?

  OdpowiedzUsuń
 3. A do plukania ust do szklanki wody dolewam lyzke wody utlenionej. Swietnie odkaza jame ustna i gardlo. Polecam zamiast sklepowych plukanek.

  OdpowiedzUsuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"