piątek, 25 lipca 2014

Przeróbka za dużej koszuliMąż ostatnio sporo zrzucił wagi i koszule zrobił się na niego dużo, za duże, wręcz ogromne. Szkoda było tych koszul, więc spróbowałam dokonać przeróbki. 

Przyłożyłam do tej dużej koszuli, koszulę w odpowiednim rozmiarze i obrysowałam ją dokładnie, uwzględniając naddatek na szwy. 


Następnie wycięłam zbędny materiał. 


Podwinęłam dół rękawa, wcześniej zaprasowałam brzeg by wszystko wyszło równo i podszyłam. Następnie połączyłam boki i gotowe, wyprałam koszulę, wyprasował i mąż ma znowu koszulę w odpowiednim rozmiarze. Bardzo prosta i niekłopotliwa przeróbka w podobny sposób myślę, że zmniejszę swoje bluzki które dostałam od znajomej, a są na mnie dwa rozmiary za duże. 

5 komentarzy:

 1. Kiedyś pracowałam jako pomoc krawcowej, ona rysowała miejsce nowego szwa,zszywała i odcinała nadmiar materiału. Świetny sposób, bo po rozcięciu materiału trzeba uważać,by się nie przesunął,a w tym wyadku trzyma wszystko stary szew.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sposób super, tyle że ja chciałam sobie ułatwić wykończenie rękawka :) (leniwa jestem)

   Usuń
 2. A co sie stalo z blogiem o edukacji domowej?tez bardzo chetnie czytalam,a juz nie widze?

  OdpowiedzUsuń
 3. no ja to myślę że chyba teraz jest czas wakacji ..czy to edukacja domowa czy inna ..no może źle dedukuję ..Pozdrawiam serdecznie i Wspaniałych Wakacji i lata Wszystkim Życzę !!

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałabym umieć szyć i mieć maszynę . Jednak nie można mieć wszystkiego .Zazdroszczę :-)

  OdpowiedzUsuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"