środa, 8 kwietnia 2015

Jadłospis obiadowy dla rodziny na cały tydzień


Jadłospis jeszcze zimowy. Niestety za oknem aura nas nie rozpieszcza, więc posiłki powinny być energetyczne. Czas grypowy i przesilenia wiosennego osłabia nasze organizmy więc dbajmy o by dostarczyć wystarczająco dużo energii mu. Do picia podaję obecnie soki z aronii (domowy rozcieńczony wodą), sok z czarnego bzu (również domowy rozcieńczony wodą), wodę z cytryną (niesłodzoną). Ostatnio ograniczyłam potrawy smażone, preferujemy raczej dania duszone. Ale to jak wiadomo zdrowsze jest dla każdego. W tym jadłospisie jest całkiem sporo węglowodanów, ale w sumie staram się by były to zdrowe węglowodany dające energię, dostarczające błonnik oraz mikroelementy i witaminy. Dzieci ostatnio bardzo polubiły wszelkiego rodzaju kasze. O tej porze roku ziemniaki zaczynają być średnio atrakcyjne, a ich cena wzrasta więc zamieniam je na kaszę - jaglaną, gryczaną, jęczmienna i ryż (zakupiłam pełnoziarnisty w cenie 5 kg za 19 zł). Mięso wieprzowe kupuję w ubojni (ostatnia cena to 7,30 zł za kg), fasolkę i kalafior mam zamrożony z lata jeszcze, koperek również :) 
Poniedziałek    
Kalafiorowa      
Jajko sadzone, puree ziemniaczane, fasolka szparagowa gotowana

Wtorek
Kalafiorowa
Naleśniki (gryczane) z serem i rodzynkami

Środa   
Ogórkowa         
Pulpety w sosie pomidorowym, kasza jęczmienna, surówka z białej kapusty

Czwartek           
Placki ziemniaczane z sosem węgierskim

Piątek  
Krupnik
Pulpety rybne w sosie koperkowym, kasza gryczana, kiszona kapusta

Sobota
Krupnik               
Potrawka z kurczaka z ryżem, czerwona kapusta

Niedziela            
Rosół z makaronem z jajka bez mąki     

Wieprzowina w sosie musztardowym, kasza jaglana, buraczki zasmażane


Mój jadłospis nie jest wytyczną dietetyczną, nie jestem dietetykiem. Układam jadłospis dogodny dla mojej rodziny z jej preferencjami żywieniowymi i możliwościami finansowymi. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"