czwartek, 2 kwietnia 2015

Światowy Dzień Autyzmu - 2 kwietnia


Od kilku lat 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Autyzmu, ma on na celu zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat tego nietypowego schorzenia. Osoby z autyzmem i my ich rodzice walczymy o tolerancję, zrozumienie i godne miejsce w społeczeństwie dla nich. Obecnie 1 na 100 dzieci ma diagnozowany autyzm. Jestem mamą osiemnastoletniego faceta z autyzmem, autyzm miał zdiagnozowany bardzo późno, bo w wieku 6 lat, diagnozę zaburzał jego głęboki niedosłuch i upośledzenie umysłowe. Od wielu lat uczęszcza do szkoły, w której uczy się jak najlepiej funkcjonować w tak nieprzyjaznym dla niego otaczającym go świecie. Apeluje o wyrozumiałość dla osób z autyzmem, to nie ich wina, że są inni. Czy pogarda u wielu płynie z powodu lęku przed nieznanym, czy są inne powody? Spotykałam się z bardzo podłymi komentarzami, zabierano dzieci z piaskownicy z tekstem, „choć bo się zarazisz", "proszę pani takie dzieci to się trzyma w domu i leczy". Jeśli kiedyś spotkacie dziecko, młodzież, dorosłego dziwnie się zachowującego nie zakładajcie, że jest źle wychowany i chamski. Kto chce się z nimi zamienić na miejsca ręka do góry, oni chcieliby widzieć i oświadczać zwyczajnie świat, bez bólu i przerażenia.
Autyzmem nie można się zarazić!!!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"