czwartek, 11 czerwca 2015

Koktajl truskawkowyCiąg dalszy truskawkowego szaleństwa:) Moja rodzina uwielbia truskawki i w sezonie zjada ich sporo, zaś ten koktajl jest wyjątkowy, bo powstał z naszych własnych truskawek oraz z jogurtu zrobionego w domu z prawdziwego wiejskiego mleka. Udało mi się znaleźć rolnika, który sprzedaje po za warzywami mleko i jajka. Kupiłam na próbę u niego 6 litrów i przyznam i okazało się hitem. Dzieci oszalały na punkcie tego mleka, jogurt wychodzi gęsty, maślany, zupa mleczan tłusta i treściwa. Ogólnie do mleka krowiego mam zastrzeżenia pewne, ale to raczej do mleka sklepowego, bo to prawdziwe, żywe wiejskie mleko bije na głowę wszystkie inne. Kupiłam 6 litrów we wtorek, dziś mam 1,5 litra w lodówce i 2 litry kwaśnego czekają na zrobienie sera, czyli zostanie mi ½ litra dziś wieczorem po zrobieniu sera. Muszę zamówić kolejne 6 litrów J Polecam poszukać takiego rolnika, znam osoby, które jadą 20 km rowerem by kupić raz w tygodniu mleko, ser, śmietanę prosto od producenta mleka JSkład koktajlu jest prosty: truskawki i jogurt naturalny, nie dodałam cukru tylko łyżkę miodu. Wszystko zmiksowałam i do szklanek J Pyszny sycący, bez sztucznych dodatków mleczny napój. Dzieci pochłonęły po dwie szklanki. 


2 komentarze:

  1. Mniam :P Moje dzieciaki są w stanie pochłonąć każda ilość, więc muszę twardo wydzielać bo potem jest płacz ze brzuchy bolą. U nas w domu panuje nietolerancja laktozy więc wszelkie jogurty są na topie. Pozdrawiam cieplutko w ten piękny upalny dzień :)

    OdpowiedzUsuń
  2. U nas obecnie hit właśnie wszystko z jogurtu :) najstarszy syn ma nietolerancję laktozy, więc........

    OdpowiedzUsuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"