środa, 10 czerwca 2015

Sernik na zimno z twaroguSezon letni, chętnie się chwyta za sernik na zimno. Wcześniej robiłam go zazwyczaj z jogurtów, ale tym razem zrobiłam z twarogu domowego. Zniknął w 30 minut, wraz z wylizaniem blachy przez dzieci. 
Owszem nie wygląda imponująco, może powinnam użyć więcej galaretki na wierzch, ale i tak wszystkim smakował.

Składniki:
  • 1/2 kg sera białego (mielimy dwukrotnie)
  • 3 jajka
  • 1/2 szklanki cukru pudru
  • 3 galaretki 
  • 100 g masła
  • owoce

Dwie galaretki rozpuszczamy w 200 ml. wody, odstawiamy do wystudzenia. Masło ucieramy z cukrem, następnie dokładamy żółtka (jajka wcześniej myję płynem do naczyń), wszystko dokładnie ucieramy, dodajemy zmielony biały ser i mieszamy dokładnie masę. Białka ubijamy na sztywną pianę. Do masy serowej dodajemy wystudzoną galaretkę i białka, całość mieszamy i przelewamy do tortownicy wysmarowanej masłem. Następnie układamy owoce w masie i odstawiamy do zastygnięcia w lodówce. Gdy masa jest sztywna rozrabiamy galaretkę w 300 ml wody i studzimy, gdy jest chłodna, przelewamy na masę serową i odstawiamy do lodówki do czasu, aż całość stężeje. Smacznego!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"