wtorek, 22 maja 2018

Wiosenny jadłospis obiadowy




Dawno, oj dawno nie wstawiałam naszych jadłospisów, pomyślałam, że czas na jakiś wiosenny, no prawie wiosenny, zawiera jeszcze zeszłoroczne ziemniaki np. 
Właśnie skończyłam zapasy mrożonej dyni, buraczków ze stoików. Czas na ogrodowe, świeże plony.




Poniedziałek
Zupa krem z dyni i grochu
Kluski z mięsem (pozostało mięso z rosołu, świetnie nadaje się do nadziewania klusek z takiego ciasta jak kluski śląskie), zasmażane buraczki

Wtorek
Zupa krem z dyni i grochu
Szpinak z jogurtem podany z makaronem

Środa
Zupa ogórkowa z ryżem
Zapiekanka z mięsem mielonym i ziemniakami

Czwartek
Zupa ogórkowa z makaronem
Ryż z sosem truskawkowo – jogurtowym

Piątek
Botwinka z ziemniakami
Ziemniaki, kurczak al'a gyros, sałata z jogurtem

Sobota
Botwinka z ziemniakami

Niedziela
Pomidorowa z ryżem
Kotlet mielony, ziemniaki, młoda kapusta
Tarta z truskawkami

 Jest to jadłospis zawierający już nasze dobra z ogrodu – botwinkę, szpinak i sałatę. Jemy już tylko własne rzodkiewki, niestety truskawki są jeszcze zielone, ale jest ich sporo. Przypominam, że powyższy jadłospis nie jest komponowany przez dietetyka i nie jest zaleceniem żywieniowym, jest to nasz prywatny jadłospis rodzinny. Pamiętajcie, że planowanie to podstawa, dzięki planowaniu marnujemy mniej jedzenia, a co za tym idzie, dbamy o nasze finanse. 


2 komentarze:

  1. Wspaniały blog. Przeczytałam cały i będę wracać do niego by szukać inspiracji i motywacji i mam nadzieję, ze pomoze mi wyjsc z trudnej sytuacji. Dodatkowo kilka przepisów juz sobie zapisałam.

    OdpowiedzUsuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"