sobota, 23 października 2021

Wyzwanie przyjęte

 


Rzucono mi wyzwanie – ułożyć jadłospis dla pięcioosobowej rodziny za 500 zł na miesiąc.

W porządku „podnoszę rękawicę”, sama jestem ciekawa czy mi się uda. Na pewno ciężko ułożyć jadłospis by był choć trochę zdrowy za taką kwotę w 2021 roku.

Zobaczymy co mi wyjdzie.


14 komentarzy:

  1. Trzymam kciuki ✊ i bardzo jestem ciekawa Twojego wpisu który pokaże, że można. Wierzę, że dasz radę,bo Twoja kreatywność jest niesamowita. To może być bardzo pomocne dla wielu osób,w tych niełatwych czasach.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kurcze, dla mnie wydaje się to absolutnie nierealne....

    OdpowiedzUsuń
  3. Mysle ze to totalnie abstrakcyjne.Wychodzi 3 zl dziennie na posilki dla osoby....(500 zl /30 dni/5 posilkow)

    OdpowiedzUsuń
  4. Bardzo jestem ciekawa efektów wyzwania. U mnie 2 osoby dorosłe to około 1000Zl /w większości bez glutenu, bez laktozy, bez wieprzowiny i jeśli kurczak to bez antybiotyku/ miesięcznie plus osobno jedzenie na mieście...

    OdpowiedzUsuń
  5. Ależ jestem ciekawa , bardzo to będzie trudne naprawdę ,łatwiej by było gdyby się mialo jakiś domowy zapas czegoś np kasz,makaronu czy ryżu a tak to kurcze naprawdę kosmos ,czekam na efekty , ja wydaje 400zl na jedzenie na tydzień dla 6 osobowej rodziny, chyba jestem za bardzo rozrzutna musze się przypilnować

    OdpowiedzUsuń
  6. Ja wydaje ok 400-500zl miesięcznie na 2osoby.
    Ciekawa jestem czy da się ułożyć jadłospis dla 5 osób za tą cenę.
    Życzę powodzenia 🙂

    OdpowiedzUsuń
  7. 500 zł to ok 100£ u nas tyle idzie na jedne wieksze zakupy takie uzupełniające razem z chemia. Plus do tego tygodniowe za max 40£ (2os) więc musiałabym stanąć na rzęsach żeby zmieścić się w stówie...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tylko takie porównywanie to nie jest właściwe, musiałaby pani liczyć jakby tu wydała 40zl na tydzień. Nie powinno się tego przeliczać bo pani w funtach zarabia i w funtach wydaje a my zarabiamy złotówki i złotówki wydajemy.

      Usuń
    2. W sumie racja. Tym bardziej, że inflacja też jest inna. Np w tej chwili zarabiam sama ok 1400-1500£ a za mieszkanie 46m/kw płacimy we dwoje 650£. Więc nie jest najgorzej.
      Ale co do zakupów spożywczych najbardziej zgubne jest u mnie wskakiwanie do osiedlowego po "drobnice" np cukier w osiedlowym 3£/kilo, a w Lidlu 2£/1,8kg

      Usuń
    3. Gdzie jest cukier w UK za 3 funty? Chyba 5 kilowy worek . W Aldim place 70 pensow w osiedlowym 1 funta za kilogram. Wiec sory .

      Usuń
  8. Troszkę nie mam czasu by usiąść i spróbować podejść do wyzwania, ale obiecuję, że ruszę się i to zrobię. Pamiętam!

    OdpowiedzUsuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"