poniedziałek, 15 maja 2023

Wirtualne nie/zrozumienie

 


Znalezione w necie, jak dla mnie bardzo mądre słowa. Nie da się odczuć intencji, przekazu tylko w tekście pisanym. Nie tam gdzie potrzeba zostanie postawiony przecinek, gdzieś w złym miejscu znak zapytania i wykrzyknik, nie jesteśmy wstanie zrozumieć pełnego przekazu myśli i treści. Często zadajemy sobie pytanie - co właściwie miał autor na myśli? Nie reagujmy emocjonalnie, próbujmy zrozumieć, pytajmy, za dużo dokoła złych emocji jest.
 "3 miesiące dyskusji na FB nie zastąpią 5 minut rozmowy. Wymieszane komentarze jak zdania wyrwane z kontekstu. Jednak nie da się oszukać tysięcy lat ewolucji. Nie widząc czyjejś twarzy, mimiki, gestu, postawy ciała przestajemy się rozumieć. Szukamy w cudzych tekstach tego, czego w nich nie ma, znudzeni czytaniem pomijamy to, co w nich jest. I coraz dalej nam do siebie."


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"