sobota, 20 kwietnia 2013

Szybkie, tanie i łatwe bezyKolejna propozycja wykorzystania resztek jedzenia. Nie wiem jak u Was, ale u mnie często bywa, że zostają mi białka (np. po robieniu pampuchów) no i co by tu z nich zrobić, opcji jest kilka. Możemy ubić na pianę i dołożyć do ciasta, będzie bardziej pulchne, możemy wrzucić do placków ziemniaczanych lub zrobić placki białkowo - kokosowe, ale również możemy zrobić super szybką przekąskę którą będą umiały wykonać nawet dzieci. Bezy to szybkie wykorzystanie białek.
Potrzebujemy 
 • 2 białka
 • 1/2 szklanki cukru
Ubijamy białka na pianę, dosypujemy cukier, ubijamy na gładką sztywną masę. Następnie łyżeczką wykładamy kleksy na blachę wyłożoną papierem i pieczemy 45 w temperaturze 150 stopni. Proste?? Pewnie, że proste, a jednocześnie nie marnuje się nic. :) Smacznego!

3 komentarze:

 1. Super łatwy przepis a beziki przepyszne!!Dzięki za ten Przepis jak i za wiele innych !CMOK Ma..

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Tylko góra dół grzałka bez termoobiegu. Nie piekłam z termo, wiec sie nie wypowiem.

   Usuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"