środa, 24 kwietnia 2013

Obiad dwudaniowy dla rodziny za około 12 zł


Kolejny obiad z cyklu - obiad dwudaniowy dla rodziny za niecałe 20 zł. 
Dziś chcę Wam zaproponować jeden z tańszych obiadów, a zarazem pożywnych. Koszt całego obiadu to około 12 zł. 


Zupa pomidorowa z ryżem (około 4 zł)
Wątróbka drobiowa z cebulą i jabłkami, ziemniaki, ogórek kiszony (8 zł)


Potrzebne nam produkty do wątróbki z cebulą i jabłkiem:
  • 1/2 kg wątróbki drobiowej  
  • 3 cebule 
  • 1 jabłko 
  • łyżka oleju/smalcu
  • 2 łyżki mąki (u nas ryżowej)
  • pieprz, sól do smaku
Wątróbkę czyścimy, płuczemy, czekamy aż dobrze odcieknie, najlepiej aby była sucha. Obtaczamy w mące i wrzucamy na rozgrzany olej. Smażymy z obu stron. Gdy wątróbka będzie rumiana, wyjmujemy do osobnego naczynia. Cebulkę kroimy w pół krążki, smażymy, jak będzie szklista, dokładamy jabłko obrane i pokrojone w plasterki. Gdy jabłko zacznie lekko się rozpadać, dokładamy wątróbkę i doprawiamy do smaku solą i pieprzem. 
Moje dzieci lubią wątróbkę drobiową, wieprzowej nie cierpią. Podobno jest zdrowsza od drobiowej, ale trudno, nie będę ich zmuszać. :) Na razie....
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"