środa, 23 grudnia 2020

Zamiast życzeń świątecznych

 


Dziwne przed nami święta oraz noc sylwestrowa. To wszystko jest zupełnie nowe, nieznane. Pomału zaczynamy co raz więcej inności uważać za normalność.  Boję się o to co przyniesie kolejny rok. Specjaliści twierdzą, że kryzys i załamanie gospodarki dopiero przed nami. Żyjemy w niepomności „jutra”, walczymy o normalność, ale jak dla mnie tak jak było rok temu już nigdy nie będzie, po prostu zaakceptujemy wszystkie zmiany jako stan normalny. Na szczęście jesteśmy w stanie się dostosować do rzeczywistości i cieszyć się z tego co daje nam los dziś, tu i teraz. Nie myśmy o tym czego nam brak, lecz o tym jak wiele mamy. Wspierajmy się w tym czasie na wzajem.  Nie odsuwajmy się od siebie, sytuacja dzieli rodziny, przyjaźnie, znajomości. Szukajmy bezpiecznych sposobów by ich nie tracić.  Nie izolujmy się od siebie, tylko miłość, zrozumienie, przyjaźń jest w stanie uzdrowić nasze serca, dusze, nasze niepokoje, lęki, obawy. Dbajmy o siebie i naszych bliskich, podejmujmy działania by zapewnić im bezpieczne jutro. Nie złośćmy się na fakt, że nie możemy świętować Nowego Roku na hucznych zabawach, pomyślmy raczej o tych których przez te zakazy byt jest zagrożony. Jak wielu ludzi może stracić prace, dochody. Ostatnio rozmawiałam z właścicielką restauracji, powiedziała, że są na skraju wypłacalności, że nie wie jak długo jeszcze dadzą rade prowadzić biznes. Podobną rozmowę odbyłam z właścicielką klubu fitness, która zaczęła zwalniać trenerów, bo nie stać ją na pensję dla nich, gdy nie ma dochodów. Znam kilku artystów, wokalistów, którzy nie są celebrytami, śpiewają w klubach, papach, domach kultury i nie udało im się uzyskać wsparcia finansowego. Znam właściciela pubu, który chwyta się przeróżnych form zarobkowych dla swojego biznesu by go ocalić, jeszcze nikogo nie zwolnił, ale czy długo tak mu się uda, nie wie.

Jeszcze nie tak dawno w Polsce był brak rak do pracy, jak będzie w przyszłym roku? Jak będzie za rok? Tego chyba nie wie nikt, jedno jest pewne rynek pracy zupełnie się zmieni, jak, nie wiem?

Postarajmy się by ten nadchodzący czas był radosny, my postanowiliśmy dobrze zjeść, grać w gry planszowe, obejrzeć filmy rodzinne z przed lat, trochę zdjęć. Po prostu być razem. Prezenty w tym roku to głównie praktyczne upominki, udało się, że trafiły na listę oczekiwanych przez dzieci.

Przytulajcie tych których możecie i chcecie przytulać, pielęgnujcie związki, na których Wam zależy. Kochajcie swoich bliskich, doceniajcie ich.

I ja Wam przesyłam ciepłe wibracje, jeszcze będzie dobrze, jeszcze zaświeci słonko!!


1 komentarz:

  1. Oszędznie, spokojnych ,zdrowych ,dobrych i radosnych Świąt dla Całej Rodzinki :)

    Ten rok jest wyjątkowy,co tu dużo pisać, każdy wie jaki jest.
    Mimo wszystko Wszystkim Czytelnikom bloga u o Oszczędnie, dobrego jutra ,optymizmu i siły życzę :)


    OdpowiedzUsuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"