czwartek, 31 grudnia 2020

Wszystkiego najlepszego w Nowym 2021 Roku!

 


Przed nami wszystkimi kolejny zaczynający się rok, rok jaki będzie każdy z nas się przekona samodzielnie, czy przyniesie nam szczęście czy smutek, nikt tego nie wie. Mnie ten rok minął bardzo szybko, mimo ciągłego przebywania w domu i ogrodzie z króciutkim wyjazdem wakacyjnym w tle, minął szalenie szybko.  Czy był szczęśliwy, czy był zły? Według mnie było wszystko na raz, były smutki, lek, radość, euforia, odpoczynek, praca. Dowiadywaliśmy się różnych rzeczy o naszych bliskich, czasem zaskakiwali nas swoją dobrocią i uwaga, czasem szokowali odsunięciem się od nas. Myślę, że jedno jest pewne ten rok był pełen emocji!

Ktoś z Was zapyta a czy byłam szczęśliwa? Powiem tak, byłam szczęśliwa i byłam nieszczęśliwa, ale jak wszyscy wiemy miara szczęścia i nieszczęścia jest inna dla każdego, nawet domownicy mają różne na to spojrzenie, a co dopiero przypadkowi ludzie.  Jedni szukają tak zwanego „amerykańskiego snu” inni spokoju, rutyny.  Szczęście to pojęcie względne, to indywidualna cześć każdego z nas. Dla jednych praca w ogrodzie, przygotowywanie dań od podstaw, samodzielne szycie ubrań będzie bezsensowna harówką, a da innej osoby spełnieniem, radością i w sumie szczęściem.  Dla jednej osoby pięcie się po szczeblach kariery w korporacji będzie szczytem marzeń, a dla innego zwiedzanie świata za pieniądze które zarobi podczas wędrówki.  Dawno nauczyłam się już, że moje szczęście jest tylko moje, nie będę szczęśliwa, jeśli będę próbowała żyć wedle cudzego wzorca szczęścia.  

Ja dopiero po 40 urodzinach zaczęłam rozumieć tak prosta mądrość jak to, że sama musze poszukać własnego szczęścia, nie czekać na nie, nie próbować żyć wedle cudzych wzorców, nie usiłować uszczęśliwić innych, spełniać ich ideały.  

Ten rok pokazał mi, że kochać bliski to nie znaczy poświęcać siebie. By prawdziwie kochać, trzeba umieć kochać siebie.  Mój spokój im się udzieli i oni też go poczują.  Kochajmy bliskich, bądźmy przy nich, ale nie za wszelką cenę, nie kładźmy siebie na „ołtarzu” tej miłości.

Życzę Wam byście odnaleźli siebie, byście poczuli się szczęśliwi i spełnieni. Szukajcie własnego szczęścia, nie tego które jest kreowane przez media wszelakie. Pamiętajcie, że w wirtualnej rzeczywistości rzadko można spotkać prawdziwe szczęście. Nie szukajcie go tam, nie kopiujcie. Szukajcie własnego, osobistego szczęścia. Przypomnijcie sobie o czym marzyliście na progu dorosłości, jakie mieliście cele, ideały.

Życzę Wam byście nauczyli się przytulać siebie, szanować i pozwalać samym sobie na rozwój, odrobinkę egoizmu, na lenistwo, na nudę.

Nie zagubcie się w tym szalonym świecie, nie poddawajcie się cudzym wizją, osądom, szukajcie własnego zdania, spojrzenia na codzienność i Wasze życie.

To, że jedna kobieta uwielbia szpilki nie oznacza, że wszystkie maja je uwielbiać, fakt, że jeden mężczyzna nosi brodę nie oznacza, że wszyscy mają być brodaczami.

Życzę Wam byście przestali się bać być sobą, byście nie musieli udawać nikogo, mówić, jak inni oczekują. Miejcie własne zdanie, własny pomysł na swój wygląd, życie, partnera, mieszkanie, prace….

Uszanujcie swoją indywidualność, to jest właśnie piękne, byśmy byli różni.

Nie walczmy ze sobą nawzajem, miejmy w sobie więcej tolerancji dla inności, czy to że ktoś jest w związku jednopłciowym, czy to że jest niepełnosprawny, to że nie uczy swoich dzieci w szkole, nie szczepi siebie, nie nosi długi spodni w zimie, nie lubi warzyw, lubi opalać się nago, kocha nocne maratony filmowe, czy ma to budzić w nas sprzeciw, brak toleranci, agresje, mamy napadać na niego za jego prawdziwość?  

Wspierajmy się nawzajem w tym trudnym okresie, nie szukajmy wojen, awantur, nie napadajmy słownie i fizycznie na innych tylko za odmienność od naszej wizji świata.

Wyrozumiałość, współczucie, troska, miłość, wsparcie to nic nas nie kosztuje, a dzięki temu tak wiele możemy dać innym!


Życzę Wam Szczęśliwego Nowego Roku!!


7 komentarzy:

 1. Szczęśliwego Nowego Roku aby się darzylo 🥂

  OdpowiedzUsuń
 2. Podpisuję się obiema rękami. Wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku dla całej Rodzinki. Marta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Wzajemnie samych wspaniałości w 2021 roku życzę!

   Usuń
 3. Piękne życzenia. Samych dobroci w Nowym Roku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochana Wszystkiego co dobre dla Waszej Rodzinki na Nowy Rok.
  Mam nadzieję że limit złego został wyczerpany w ub. roku i ten będzie łagodniejszy.
  U nas końcówka roku trudna a początek jeszcze trudniejszy :(
  A Wszystkim życzę aby powrócił spokój i normalność jak najszybciej i zapomnieć o pandemii.

  OdpowiedzUsuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"