czwartek, 9 września 2021

Pamiętajcie o prowadzeniu budżetu domowego!

 


Wielokrotnie pisałam o tym, że rozsądnie jest prowadzić budżet domowy. Ręka do góry kto jeszcze tego nie robi i opowiedzcie dlaczego. Ja osobiście uważam, że nawet nie mając problemów finansowych warto robić zestawienie finansów, lepiej wiedzieć jaki mamy bilans zysków i strat.

Pierwszy miesiąc jest trudny, potem dostrzegamy wiele korzyści z jego prowadzenia i zarządzania nim miesiąc po miesiącu:

 • Odzyskujemy kontrolę nad swoimi finansami domowymi
 • Mamy całościowy obraz tego, na co i ile wydajemy i porównanie to z naszymi przychodami
 • Dowiemy się, czy nie wydajemy więcej niż zarabiamy
 • Łatwo zaplanować na czym możemy zaoszczędzić
 • Można zaplanować cele finansowe z wyprzedzeniem, np. zakup samochodu, wakacje….
 • Szybciej widzimy problemy gdy budżet mocno się “nie spina”, gdy przychodzą trudności

Naprawdę warto mieć pełen wgląd w nasze finanse, gospodarstwo to mała firma z budżetem, trzeba nią zarządzać i wiedzieć jakie mamy przychody i rozchody.

Gospodarstwo domowe - mała firma z budżetem 

Budżet domowy

Budżet domowy cd.

2 komentarze:

 1. Prowadzę budżet od lat i jakoś nie wyobrażam sobie przestać. Pozwala na zapanować na zachciankami zakupowymi i zaplanować większe wydatki- tak aby najmniej "bolało":)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że tak myślisz. :) Wiele osób ma inne spojrzenie na temat budżetu domowego.

   Usuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"