sobota, 29 kwietnia 2023

Majówka 2023?

 


Majówka, majóweczka cała Polska ruszyła na wyprawy w różne części kraju i nie tylko. W tym roku można było sobie przy wzięciu 3 dni urlopu wygospodarować dziewięciodniowy odpoczynek od pracy. My od około 18  lat nie podróżujemy w okresie majówki, ostatni nasz wyjazd  był fiaskiem, na obiad czekaliśmy 1,5 godziny, do kasy wyciągu godzinę, po lody 30 minut. Stop, koniec, to było dla nas z trójką dzieci za dużo. W majówkę robimy wycieczki bliskie z własnym prowiantem, jak pogoda pozwala rowerowe, spędzamy czas w ogrodzie lub na spacerach, jeśli pada wyszukujemy z wypożyczalni filmy i robimy sobie domowy sens „kinowy” z popcornem i co nam tam do głowy jeszcze przyjdzie. Potem wyjmujemy karty, gry planszowe i spędzamy czas razem. W codziennej gonitwie jest nam potrzebny prawdziwy relaks, nie mamy ochoty na stanie w korku, szukanie miejsca parkingowego, stanie w kolejkach itp. Na tą majówkę mamy zaplanowany wypady na lokalne wydarzenia organizowane przez muzea, skanseny, miast, gminę. Jak nam się nie spodoba nie będzie smutno, bo jedziemy blisko i wybieramy niskobudżetowe wydarzenia. Zaś po majówce mamy zaplanowany wiosenny krótki wypad rodzinny już dalej z noclegiem. Ceny są dużo niższe niż w okresie majówki, nie ma tłumów, sezon już wystartował, więc nie jest wszystko zamknięte. Córka ma okres matur w szkole, więc ma wolne, odrobinkę ją zwolnimy ze szkoły. Nie będzie trzeba walczyć o miejsce parkingowe i bilet do atrakcji. To nasz rodzinny sposób na wypoczynek. Wydamy dużo mniej, będzie spokojniej.  Noclegi wykupiliśmy jeszcze w zeszłym roku dzięki temu dostaliśmy 10% zniżki i zapewnienie o cenie bez zmian.
A jaki Wy macie stosunek do majówki,  lubicie wyjazdy czy wolicie inną formę? Jakie macie doświadczenia z majówką? Wolicie spędzać ją aktywnie, czy spokojnie wypocząć? Jak się ma majówka u Was w kontekście wakacyjnych wyjazdów?

Obojętnie jak spędzacie majówkę to jest Wasz wybór i nic nikomu do tego. Życzę Wam by spełniała Wasze oczekiwania, plany i założenia. Wspaniałej MAJÓWKI dla Wszystkich!!


2 komentarze:

  1. my podobnie, od kilku lat jak jest pogoda to mąż bierze wędki, grilla, krzesła, koc i prowiant i jedziemy nad pobliski zbiornik wodny. Czasami odwiedzamy jakieś muzeum a jak pada deszcz to zostajemy w domu i nie ma tragedii. Nie lubimy tłumów, tej nerwowej atmosfery i napięcia. Co to za wypoczynek? Przed paroma minutami jechałam autem do sklepu i nie mogłam się wbić na główną drogę która wiedzie do Szklarskiej Poręby, Taki był korek, samochody z Poznania, Wrocławia i spoza Dolnego Śląska. Koszmar. Jak ma to być wypoczynek to ja dziękuję. Unikam takich miejsc i odkrywam nowe całkiem dziewicze szlaki. Jak się dobrze pomyśli, poczyta to opcji jest naprawdę wiele. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"