poniedziałek, 24 kwietnia 2023

Nowy - stary pokój syna

 


Mamy w domu syna – studenta, czas płynie i jak każdy chciał mieć już taki poważniejszy pokój. Niestety nie bardzo mogliśmy/chcieliśmy zainwestować, więc zaprojektowałam pokój w małym budżecie. Oczywiście marzył mu się obecnie tak szalenie nadal modny styl loft, więc beton, cegła, metal, ale to wszystko spor koszty generuje. Wersja minimalistyczna zamiast cegły na ścianę tapeta, zamiast betonu szara farba. W pokoju jest wnęka która aż prosi się o to by tam powstała garderoba i powstała, cała zabudowa to regały i półki odłożone na strych jako przydasie, komoda która stała u syna w pokoju, nowa jest tylko rurka do wieszania ubrań na wieszakach. Zamiast zabudowy typu przesuwne drzwi lub ścianka jest welurowa zasłona z Pepco i drążek z marketu budowlanego. 
Meble to stary stół drewniany z tarasu wyszlifowany i umalowany farbą na czarno, półki na ścianie wyrób własny, słupek do biurka to szafka nocna z Ikea, zostały założone kółka które zostały po rozłożeniu starej szafki pod TV.  Ogólny koszt remontu to cena farby na ściany, tapety, dwóch drążków i uchwytów, zasłon i farby do mebli.  Klej do tapety został nam z klejenia dwóch rolek tapety na jednej ścianie u starszego syna. 


Nie wiele pieniędzy, a myślę, że efekt nie jest zły. Pokój teraz jest dostosowany do wieku i gustu młodszego syna. Myślę, że warto robić takie drobne przeróbki, zwłaszcza jak dajemy radę sami wszystko wykonać, w pokoju syna ja z mężem kleiłam tapetę, syn malował farbą ściany i meble, bo jeszcze w czerni jest łóżko, które wcześniej było sosnowym dwudziestoletnim meblem. Niewielki koszt a zmiany kolosalne, wcześniej w tym pokoju były ściany na zielony i błękitny kolor.


3 komentarze:

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"