sobota, 22 czerwca 2013

Domowe lody waniliowo - śmietankowe


Upał za oknem, upał w domu, na co czeka rodzina?? Na LODY!!! Jasne, nie ma sprawy, będą lody!
Dziś lody waniliowe, po truskawkowym szaleństwie, to najlepiej smakują lody waniliowe. Ja robię lody w maszynce do lodów "Kalorik". Mam ją od stycznia i jak na razie nie widzę większych wad, po za tym, że mogła by sama kręcić w dwóch kierunkach, ale nie jest wada wpływająca znacząco na jakość lodów. 


Lody w tej temperaturze niestety szybko się rozpływają. 


Do przygotowania lodów potrzebujemy:
  • 400 ml śmietany 30%
  • 100 ml mleka
  • 120 g cukru
  • 2 łyżeczki cukru waniliowego
  • 2 jaja *
Ucieramy jaja z cukrem i cukrem waniliowym na puszystą masę, wlewamy śmietanę i mleko, mieszamy wszystko razem dokładnie i odstawiamy na 2-3 godziny do lodówki. Następnie włączamy maszynę i wlewamy lody. U mnie po około 20 minutach mieliśmy gotowe lody. 
Jeśli nie mamy maszyny, to przelewamy lody do pojemnika plastikowego, wkładamy do zamrażarki i co 15 minut mieszamy masę. Tak długo powtarzamy ten proces mieszania, aż uzyskamy zadowalającą nas konsystencję. Smacznego!!!

*Jaja przed rozbiciem myję dokładnie używając płynu do mycia naczyń i zanurzam we wrzątku na około 5 sekund. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"