piątek, 7 listopada 2014

Kompoty.....Pamiętacie jeszcze o kompotach? Super sprawa zwłaszcza w domu gdzie są dzieci i chętnie piją tylko słodkie napoje. Dzięki kompotom możemy sterować słodkość i do tego używać tylko naturalnych składników, bez barwników, słodzików itp. Moja rodzina uwielbia kompot jabłkowy, obecnie jabłka są niedrogie i dostępne więc warto je wykorzystać. Szczerze polecam powrót do kompotów w naszych domach, a jeśli nie kompot to może wodę z cytryną i odrobiną miodu :)  

Mój kompot jabłkowy:

  • 3 jabłka
  • 4 goździki
  • 1/2 łyżeczki cynamonu
  • cukier do smaku
  • 1/2 cytryny
Kroimy jabłka w kostkę (nie trzeba obierać), wrzucamy do garnka, zalewamy 3 litrami wody, wrzucamy goździki i cynamon, całość gotujemy i pod koniec doprawiamy do smaku cukrem i wkrawamy 1/2 cytryny, zagotowujemy całość i gotowe. Przecedzamy kompot przez sito lub durszlak i mamy smaczny i zdrowy napój. Gorąco polecam :) 

1 komentarz:

  1. Kompoty są świetne, sama robię i wekuję i pijemy :)) Uwielbiam :))

    OdpowiedzUsuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"