Black

środa, 8 lipca 2015

Jak uratować podarte spodnie, nie mając maszyny do szycia :)

Reanimacja spodni córki po jej szaleństwie na rowerze



Córka jakiś czas temu przedarła spodnie na kolanie, obejrzałam je i uznałam, że są trzy wyjścia. Pierwsze to skracamy spodnie i po temacie, drugie wycinam dziurki w spodniach i podszywam koronkę, trecie drzemy je jeszcze bardziej. Córka wybrała opcję podartych spodni, stwierdziła, że koleżanki mają i jej się to podoba, więc i o na chce takie mieć. Ok, jak dla mnie to najszybsze rozwiązanie, więc ruszyłam do realizacji.





Aby uzyskać taki efekt przedarcia potrzebujemy:

 • pumeks
 • nożyczki
 • Ścierka/ręcznik
 • dobre chęci :) 



Zaznaczamy miejsc w których chcemy zrobić przetarcia/rozdarcia, podkładamy po materiał (do środka nogawki) ręcznik/ścierkę i przecieramy brzegiem pumeksu, następnie dzieło kończymy złożonymi czubkami nożyczek lub noża, ale bez ostrego czubka. Następnie dokładnie usuwamy wytarte resztki jeansu (odkurzacz z miękką szczotką lub wytrzepać na balkonie). Następnie najlepiej ciuszek wyprać i po temacie. Ja dodałam jeszcze naprasowankę, miałam w zapasach (dostałam jakiś czas temu od dobrej duszyczki), wahałyśmy się z córką nad naszyciem cekinów na kieszeń, ale wybrała naprasowankę. Dzięki takiemu zabiegowi nadal córka ma długie spodnie. 



2 komentarze:

 1. Znam to znam...znoszone spodnie reanimowałam trzy razy, najpierw pumeks...za jakiś czas dziury, a na sam koniec nosiłam krótkie, miałam te spodnie wiele lat...aż przestałam się w nie mieścić;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, potem można zrobić krótkie :) Obecna moda daje możliwość noszenia podartych spodni. Ostatnio w sklepie oglądałam gotowe, koszt około 100 zł. Można kupić używane i je tak potraktować, wyjdzie taniej :)

   Usuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"