czwartek, 18 lutego 2016

Lepiej spróbować zmian, niż.......
Dziś trafiłam na cytat, uważam, że jest on bardzo adekwatny do zmotywowania się by zacząć zmiany w swoim życiu i skończyć  gdybanie, a zacząć działanie. „Bez względu na to ile popełnisz błędów, 
albo jak wolno idą postępy,
 i tak jesteś przed tymi, 
którzy nie próbują wcale!"
Tom Robbins

Szkoda czasu na rozważanie czy damy radę, czy udźwigniemy zmiany. Nasz ziemski czas jest ograniczony i mniej będziemy na koniec tego czasu żałować tego, co zrobiliśmy, niż tego, czego nie zrobiliśmy.  Czasem trzeba trzasnąć jakimiś drzwiami by poczuć kontrolę i wolność. Wiem, jak ciężko opuszcza się strefę własnego komfortu, ale również wiem, że warto. Nie można całe życie myśleć "chciałbym, ale boję się..." lepiej pomyśleć "boję się, ale spróbuję”:)2 komentarze:

 1. Ładnie powiedziane. Czasem coś wydaje nam się niemożliwe - cel jest odległy wręcz nieprawdopodobny, ale drobnymi kroczkami, nawet dwa do przodu, jeden w tył można do niego dotrzeć. Zawsze wtedy myślę o poliglotach znających nawet -naście języków, zaczynali od jednego, byli uparci, uczyli się słówek, nie zniechęcali i wszyscy mówią, że każdy następny język był łatwiejszy i poprzednie doświadczenia pomogły im ominąć pułapki i szybciej efektywniej się go nauczyć. Zresztą przykładów "od pucybuta do..." jest mnóstwo. Biografie wielu sławnych wcale nie zaczynają się drogą usłaną różami, wręcz przeciwnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. To prawda, nasz ziemski czas jest ograniczony :(
  Trzeba Żyć, cieszyć się z drobiazgów,doceniać każdy dzień i realizować marzenia i pomyśleć też o sobie,nie zostawiając pewnych spraw "na potem".
  Może niekoniecznie te wielkie marzenia za wszelka cenę realizować, ale zacząć od malutkich rzeczy.
  Nie mówić "chcę ale nie potrafię,nie umiem,nie mam za kasy" itd.
  Kiedy małe dziecko zaczyna stawiać pierwsze literki,jakie one są,nie poradne,koślawe a jak cieszą.
  Wystarczy sobie przypomnieć swoje pierwsze literki i działać.
  Może właśnie z tych malutkich przyjdą te duże zmiany.

  OdpowiedzUsuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"