poniedziałek, 1 lutego 2016

Szybkie danie na zawołanie....Szybkie danie w 20 - 30 minut. Obieramy cebulę i czosnek siekamy i wrzucamy na tłuszcz (olej, smalec). Na podduszoną cebulę wrzucamy mielone mięso, a w między czasie wstawiamy wodę na makaron. Przesmażamy mięso tak dług aż nie będzie czerwone/różowe dokładamy koncentrat pomidorowy + kubek wody lub ½ litra soku pomidorowego. Doprawiamy oregano, majerankiem, solą i chili odstawiamy do gotowania pod przykrywką. Wrzucamy makaron na wrzątek i gotujemy tak jak lubimy. Wycedzamy makaron, wrzucamy do garnka z sosem pomidorowym i mieszamy całość dokładnie, podajemy z dowolną surówką lub ogórkiem kiszonym (u nas najczęściej jest ogórek). Mamy szybki i tani obiad lub kolację.

Składniki:
Mięso mielone 300 – 500 g
Koncentrat pomidorowy mały słoik lub ½ l soku pomidorowego (ja używam własny zrobiony latem)
Makaron (myślę, że po za nitkami do rosołu każdy się nada)
Oregano, majeranek, sól, chili
2 cebule
2 ząbki czosnku
Tłuszcz do smażenia

Surówka/ogórek kiszony (opcjonalnie, be też dobrze smakuje)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"