sobota, 20 czerwca 2020

Kotlety ze śledzi
Jadamy sporo dań z ryb, lubimy śledzie w różnych postaciach, śledź jest niedrogi i do tego zdrowy, więc warto po niego sięgać. Jadamy solone ze cebula i olejem, jadamy na ostro z pomidorami, w śmietanie, w sałatkach. Lubimy śledzie wędzone oraz świeże. Świeże smażę na chrupko filety, mielę na pulpety, a ostatnio robię z nich smażone kotlety mielone, tak podane śledzie myślę, że każdy chętnie zje nawet osoba nieprzepadająca za śledziami.
Składniki:
 • ½ kg świeżych śledzi (filety najlepiej)
 • 1 cebula
 • 1 jajko
 • garść koperku lub zielonej pietruszki (według uznania)
 • ½ szklanki bułki tartej/gotowanego ryżu/zmielonych płatków owsianych
 • tłuszcz do smażenia
 • sól, pieprz do smaku
 • bułka tarta/kasza kukurydziana, mielone płatki kukurydziane do panierowania

Śledzie ze skórką miele w maszynce do mięsa (można wrzucić do melaksera), Cebulę kroję drobno i podduszam na tłuszczu, odstawiam do wystygnięcia. W misce mieszam śledzie, cebule, jajko, posiekany koperek/natkę pietruszki, bułkę tartą, doprawiam pieprzem i solą. Robię kulki wielkości jajka, obtaczam w bułce i spłaszczam w dłoniach, kładę na rozgrzany tłuszcz i smażę kotlety z dwóch stron na złoto. Rodzina bardzo polubiła ta wersję podania śledzia.


3 komentarze:

 1. Zagladam i zagladam i cisza. Pozdrawiam zatem. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dorota u Was wszystko ok ? Daj znac . Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. W takiej postaci kotletów mielonych ze śledzi, nigdy nie robiłam.
  Ciekawie brzmi przepis :)
  Ryby obecnie jem sporadycznie i to jeszcze wybrane mogę tylko:)))

  OdpowiedzUsuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"