poniedziałek, 24 marca 2014

Karta Dużej Rodziny......Około 2 tygodni temu wydano nam Kartę Dużej Rodziny. Sprawa wprowadzenia jej w naszym regionie została  mocno medialnie reklamowana, przedstawiciele gminy puchli z dumy i swojej przedsiębiorczości w czasie jej rozdawania. Były dwie stacje telewizyjne, wywiady, gratulacje i można by powiedzieć na tym koniec. Wyszłam z kartą z urzędu i pomyślałam - przyda się, jednak odrobina zniżki tu i tam da oszczędności. W piątek postanowiłam użyć karty i poszłam z godnie z katalogiem zniżek zapłacić o 30% mniej za zajęcia w MDK-u. Przy wypisywaniu potwierdzenia wpłaty, oświadczam pani, że chce skorzystać z karty dużej rodziny i tu szok. Pani nic nie wie o zasadach korzystania z niej, nie przyjmuje do wiadomości, że ja chcę z niej skorzystać, zadaje pytanie - czy już jej używałam, mówię zgodnie z prawdą - że jeszcze nie miałam okazji, na co pani bardzo zadowolona oświadcza - to niech pani skorzysta i opowie jak było. Bardzo głupio się poczułam, zupełnie jak bym chciała ją oszukać, wyłudzić pieniądze. Miałam w planach użyć jej u optyka (w katalogu usług podali, że mogę dostać 20% upustu), ale teraz to na co mam chęć to włożyć ją do szuflady i tyle. Czuję się oszukana, rozczarowana, odrobinę poniżona. I to tyle o wspaniałej karcie dużej rodziny. najbardziej zależało mi na obniżeniu kosztów zajęć dla dzieci, bo z nich korzystam regularnie. Może to się zmieni, ale kiedy skoro kartę mam wydaną na rok, a roku szkolnego zostało jeszcze 3 miesiące, jak długo będą się uczyć, przystosowywać do wprowadzenia jej w życie. Nie przygotowano instytucji, wydano kartę, zrobiono z niej medialny show i koniec.......... Mam nadzieję, że w innych miastach te karty działają lepiej. 

6 komentarzy:

 1. Oj nie ładnie Panią potrakrowała kobita, trzeba było poprosić kierownika czy coś, jak się ręklamują to powinni się tego trzymać!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio jest w TV taka reklama firmy ubezpieczeniowej, która rzekomo szuka osób które nie zgłosiły się o wypłatę odszkodowania i z własnej woli wypłaca. Reklama jest pod hasłem w stylu "wszędzie musisz walczyć by być potraktowanym uczciwie a my tak Cię traktujemy na co dzień".

  O ile nie wiem czy ta reklama mówi prawdę to faktycznie walczyć trzeba często. Nie żeby być nieuprzejmym - raczej asertywnym i lepiej poinformowanym :)

  OdpowiedzUsuń
 3. no i następny poroniony pomysł naszego USTROJU!!

  Pozdrawiam Serdecznie i Cieplutko i Życzę bardziej udanych pomysłów chociaż Waszej Gminy!!CMOK

  OdpowiedzUsuń
 4. We Wrocławiu była(a może i jest) karta ,,2+3 i jeszcze więcej,, . Jak byliśmy młodsi to rodzice z niej korzystali. W Weekendy mieliśmy darmowe przejazdy mpk jak jechaliśmy z rodzicami,tańsze były wejścia na basen, do zoo i chyba tyle. szału nie było,może od tamtego czasu coś się zmieniło.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oczywiście ,że często jeśli się nie zawalczy o swoje to się traci.Trzeba urząd wydający kartę poinformować mailowo czy telefonicznie , że jest problem z realizacją rabatów i prosisz o interwencję, bo zmarnowałaś czas idąc po kartę nie po to by ją po prostu mieć ale by korzystać.

  OdpowiedzUsuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"