piątek, 16 stycznia 2015

Pomidorowa z pulpetami - przepis


Ostatnio zrobiłam zupę pomidorową trochę inaczej niż zawsze. W związku ze zmianami naszego żywienia wpadłam na pomysł innego przygotowania zupy pomidorowej.
Składniki:
 • kości od schabu (po zakupie półtuszy mam drobinę różnych kości do przygotowywania wywaru na zupę)
 • włoszczyzna
 • 2 jajka
 • koncentrat pomidorowy
 • 1/2 szklanki kaszy jaglanej
 • mały jogurt naturalny lub śmietana
 • sól, pieprz, lubczyk suszony
Ugotowałam wywar z kości i włoszczyzny, wyjełam włoszczyznę i kości. Włoszczyznę wykorzystałam na sałatkę jarzynową, po za jedną marchewką którą dodałam do pulpetów.
Kości od schabu dokładnie obrałam z pozostałości mięsa, następnie zmieliłam mięso, dodając jedną marchewkę. Wymieszałam zmielona marchewkę z mięsem, jajkami, pieprzem i solą (jak by masa była za luźna to można dodać łyżeczkę mąki ziemniaczanej. Zagotowałam zupę i zasypałam kaszą jaglaną (wypłukaną wrzątkiem), gdy kasza następnie wrzucałam na wrzącą zupę małe kuleczki z mięsa. Całość gotowałam tak długo, aż kasza była miękka, następnie zaprawiłam koncentratem pomidorowym wymieszanym z jogurtem i łyżką wazową zupy. Zupa ugotowana na kościach od schabu może wydawać się za mało tłusta, więc polecam dodać łyżkę masła, lub przesmażyć cebulkę na smalcu i całość wlać do zupy. Smacznego!

3 komentarze:

 1. Robiłam już pomidorówkę z pulpecikami- palce lizać. Z kaszą jaglaną wypróbuję w przyszłym tygodniu- bardzo dobry pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 2. ja z pulpecikami i z kaszą jaglaną muszę wypróbować !!

  OdpowiedzUsuń
 3. Kasza jaglana na pewno odżywczo jest dużo bardziej wartościowa niż biały ryż, dlatego wybrałam zamiennik. Smak jest odrobinę inny niż z ryżem, można kasze ugotować osobno, ale ja jednak wybieram leniwą wersję i sypię do zupy :)

  OdpowiedzUsuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"