czwartek, 12 marca 2015

Ekologia jest prosta


Kiedyś pisałam, że oszczędzanie jest eko pisałam to tylko i wyłącznie opierając się na własnych odczuciach i doświadczeniu. 
W zeszłym tygodniu wpadł mi w ręce najnowszy numer Skarbu, a tam artykuł  "Ekologia jest prosta"
  
Pozwolę sobie zacytować pewne fragmenty J

„Wystarczy kilka zmian w mieszkaniu i w głowie, żeby twoja rodzina zaczęła żyć bardziej ekologicznie, a przy okazji bardziej oszczędnie.”

„Oszczędzanie oznacza między innymi nieuleganie reklamom zachęcającym do nieustannego konsumowania, kupowania na zapas czy sięgania po coś tylko, dlatego, że jest w promocji……”

„Wprowadź w domu zasady: gasimy światło w pomieszczeniach, w których nie przebywamy, podczas mycia zębów zakręcamy kurek z wodą, bierzmy szybki prysznic, a w pełnej wannie pławimy się rzadziej”


„Wykorzystywanie na nowo starych przedmiotów to sztuka sama w sobie! Zacznij od ubrań: z dżinsów uszyj torbę, z T-shirtów zrób siatki na zakupy……. Przetwarzaj opakowania szklane i plastikowe, świetnie sprawdzają się np. jako osłonki na doniczki” 
Link do moich przemyśleń  Oszczędzanie jest eko 

Wnioski są proste gdy oszczędzamy z głową jesteśmy również mistrzami ekologi :) Czyli to nie tylko skąpstwo, ale myślenie perspektywiczne..... Niestety wymaga od nas pewnych wyrzeczeń i konsekwencji, dlatego właśnie tak często budzi oburzenie i sprzeciw.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"