czwartek, 19 marca 2015

Pieprz cayenne


Uwielbiamy przyprawiać prawie wszystko pieprzem cayenne, co roku sieję go i wysadzam do ogórka. Jesienią zbieram część suszę, a cześć zamrażam w kawałkach (mam do sosu potem). Przyznam, że nawet tak nieudolny ogrodnik jak ja jest w stanie uprawiać ten rodzaj papryki.

Wiele źródeł podaje, że zdrowo jest nim doprawiać dania, nie powoduje wzrostu ciśnienia, oczyszcza krew. W tym roku do posiania pieprzu użyłam foremek po jajkach. Wyłożyłam pomiędzy pokrywkę a część do jajek folię spożywczą. Mam fajną doniczkę do rozsady, a po wysadzeniu pieprzy do gruntu mogę foremki wyrzucić do kompostu (oczywiście bez foli) :)
7 komentarzy:

 1. Z foremką fajny pomysł u mnie z kolei papryczka rośnie cały rok na oknie kuchennym i w ogrodzie też.Ja myślę że mogłabyś wysadzić do gruntu razem z tą foremką rozpuści się napewno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak sobie myślałam, że może by tak posadzić razem z foremkami od jajek :)

   Usuń
 2. Witam,
  Gdzie mozna kupic ziarenka do posadEnia pieprzu? I czy nie jest za pozno, zeby go posadzic teraz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja kupiłam w sklepie budowlanym Mrówka za kwotę 1,6 zł. Wysiać można jeszcze w kwietniu :)

   Usuń
  2. To ja sie jeszcze wtrące ja kupiłam papryczkę i z niej pozyskałam nasionka:)

   Usuń
 3. Świetny patent z foremkami! Jutro obsieję cały parapet, bo mam pełno foremek i nasion. Co jeszcze wysiewasz w swoim ogródku?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja w tym roku planuję sobie zrobić taki balkonowy ogródek z ziołami i kilka zasadzić w domu, patent z jajczarkami jest świetny i na pewno go wykorzystam.

  OdpowiedzUsuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"