wtorek, 17 marca 2015

Jadłospis na dziś (17.03)Pomyślałam, że czasem przeszukiwanie tygodniowych jadłospisów bywa nudne, czasochłonne, więc szybki cykl p.t "jadłospis na dziś" Mam nadzieję, że się przyda Wam.I śniadanie:
Omlet z domowymi powidłami śliwkowymi, kakao
II śniadanie:
Kanapka z chleba białkowego*, domowa szynka, papryka konserwowa domowa, masło, herbata czarna
Obiad:
Barszcz biały z ziemniakami, kiełbasą domową i jajkiem
Kolacja:
Wątróbka drobiowa z cebulą, puree z ziemniaków ogórek kiszony
Na przegryzkę - jabłko

Mam w spiżarce wiele darów lata, między innymi paprykę konserwową, ogórki kiszone, powidła śliwkowe itp. Sami produkujemy wędliny więc w zamrażarce znajdę szynkę, kiełbasę itd. 

*chleb białkowy piekę z uzbieranych białek przy produkcji innych dań - 1/2 kg białek, 100 g mąki, 50 gram siemienia, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 100 g masła. Białka ubijamy, masło topimy, dokładamy wszystkie składniki, delikatnie mieszamy. Pieczemy całość w 200 stopniach przez 1 godzinę, studzimy przy zamkniętym piecyku.

3 komentarze:

 1. Zakwas na barszcz biały robi pani sama? Czy w tym regionie barszcz biały to zupełnie inny twór niż żurek?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Robię sama http://godnezycie.blogspot.com/2013/03/przepis-na-domowy-zakwas-na-zurek.html , ale robię też bez żuru http://godnezycie.blogspot.com/2013/09/barszcz-biay-beglutenowy.html

   Usuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"