wtorek, 6 września 2016

Koniec wakacji, porwót do codzienności


Wróciliśmy z urlopów, dzieci powróciły z wakacji, nadszedł czas codziennego zagonienia. Niestety z tym nie wiąże się tylko mniej wolnego czasu, ale i dość spore wydatki – wyprawki do szkoły, przedszkola, zajęcia dodatkowe, czasem powrót rodzica do pracy, co za tym idzie śniadania do pracy i szkoły. Wydatki rosną w postępie geometrycznym, ale niestety nie dochody. Zaczyna się robić nasz portfel, co raz bardziej pusty i pusty, a my wpadamy w popłoch i przerażenie. Co począć, jak sobie poradzić. U nas również ruszyła szkoła, zajęcia dodatkowe, praca. Więcej czasu spędzamy w samochodzie, rano trzeba naszykować więcej kanapek i wydać pieniądze na zajęcia dodatkowe, wydatki szkolne itd.
My, jak co roku wybieramy najpierw zajęcia, które oferuje nam nasz MDK, tam za zajęcia np. rysunku ponosimy koszt 70 zł za semestr plus zakup bloku, kredek, farb, gumki i ołówków, (które starczą na cały i więcej rok szkolny).  Zajęcia nauki gry na keyboardzie to koszt 25 zł miesięcznie. Nauka jęz. niemieckiego 28 zł miesięcznie za dwie godziny tygodniowo. Dzięki temu udaje się nam jakoś zamknąć w rozsądnej kwocie, a dzieci mogą się rozwijać i pielęgnować swoje pasje.
Śniadania i przekąski do szkoły i pracy przygotowujemy w domu, nie zadowalamy się gotowcami. Dzięki temu jemy zdrowo i niedrogo. Owszem wymaga to od nas więcej pracy, ale jak to mówią „bez pracy nie ma kołaczy”.   Dla przypomnienia kilka linków do wcześniej opisywanych przez mnie tematów. 


 Drugie śniadanie - stanowcze nie gotowcom!

Jak zapanować nad żywieniem rodziny domowymi posiłkami i nie spędzić całego życia w kuchni 


Gospodarstwo domowe - mała firma z budżetem.

Jak jeść zdrowo i niedrogo 

Śniadanie w pracy 

Porady czytelniczki ciociadobrarada50 


1 komentarz:

  1. Przeczytałam z przyjemnością! Znam całego bloga i dziś potraktowałam te posty jako przypomnienie na rozpoczęcie zwykłego szkolno-domowego rytmu naszej rodziny. Wstrzeliłaś się jak zwykle doskonale!
    A porady ciocadobrarada50 są oczywiste i może dlatego właśnie genialne!

    OdpowiedzUsuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"