środa, 15 marca 2017

Jak czytać i nie wydać fortuny - dla maniaków czytelnictwaUwielbiam czytać, na blogu postanowiłam zamieszczać tytuły wszystkich książek, jakie przeczytam w tym roku. Książki pozyskuję z biblioteki, jako prezenty (głównie o książki proszę na prezent), wymieniam się ze znajomymi lub odgrzebuję książki u rodziny lub we własnej biblioteczce.  Czytam przy każdej okazji, głównie przed zaśnięciem. Nosze książki ze sobą, zazwyczaj czytam kilka na raz, bo nie wszystkie formaty nadają się do torebki, niektóre książki są poważniejsze lub zbiór badań, faktów, więc czytam pomiędzy inne lekkie lektury. Jakie książki lubię? Prawie wszystkie przeczytam chętnie po za horrorami, typowymi romansami.

Dla fanów historii polecam serię Damy…. Kamila Janickiego, mam to szczęście, że część posiada moja biblioteka, a jedną dostałam pod choinkę „Damy ze skazą” świetnie napisane książki, polecam z całego serca. Czyta się jak sensacyjną powieść, mimo, że to zbiór faktów. Wbrew pozorom nie jest to seria tylko dla kobiet, jednak napisał to mężczyzna i raczej czuć w nich męską ocenę, zatem jest to książka dla wszystkich pasjonatów historii. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o książkach, które znajdą się w moim spisie po prawej stronie na blogu to zachęcam do pytań.  Ja sama nie kupuję książek bez przeczytania opinii o nich. Niestety nie o wszystkich książkach można znaleźć, choć na szczęście o większości.
Dla mnie czytanie to przygoda, lepsze od filmu i słodyczy. 

Mamy to szczęście, że nasze biblioteki są dobrze zaopatrzone, pojawia się wiele nowości, co miesiąc. Należmy do 3 bibliotek i chętnie korzystamy z ich księgozbiorów, książki, z których wyrastają nasze dzieci oddajemy do biblioteki by mogły się nimi cieszyć kolejne pokolenia. A biblioteki dzięki temu mogą wydać pieniądze na inne nowości.
U nas w bibliotekach dostępne są również czasopisma, dzieci chętnie je czytają. Polują na nowe numery, my z mężem raczej czasopism mało czytamy, więc nawet nie zgłębialiśmy temu, jakie tytuły posiada biblioteka, wiem, że są również dla dorosłych, raz widziałam panią wypożyczającą „Cztery Kąty”, „Panią”, więc i takie są dostępne.
Dzięki bibliotece wymianie ze znajomymi, zakupom antykwarycznych książek (nie białych kruków oczywiście, tylko starszych wydań) możemy czytać dużo, a wydawać mało. Znajomi i rodzina wiedzą już, że dla nas jednym z ciekawszych prezentów to książka, czasem tylko podpytują o autora lub tytuły. A jak nie mają weny to dostajemy w prezencie kartę do księgarni na zakupy.


No cóż jesteśmy czytoholikami. 

6 komentarzy:

 1. Ja też uwielbiam czytać, piąteczka!
  Chętnie korzystam z bibliotek, tylko potem moje własne książki zalegają na półkach, bo terminy w bibliotece gonią :) Jeśli chodzi o tanie czytanie to też korzystam z antykwariatów, choć rzadko. Zdarzyło mi się kilka-kilkanaście razy wygrać książkę w jakimś konkursie lub rozdaniu na innych blogach - to też fajny sposób :) Na stronie Wolne Lektury też można za darmo pobrać książki. No i pożyczam od znajomych, kupuję w księgarniach głównie internetowych (ale to nie tak znowu często), ale jak są fajne promocje. Ceny okładkowe są dość wysokie, więc każda zniżka jest mile widziana :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czasem czatuję na wyprzedaże książkowe w marketach czy dyskontach. Udaje się wyszukać całkiem fajne książki w cenie 8-9 zł.

   Usuń
  2. Nigdy nie omijam wyprzedaży. Ani w dyskontach czy marketach, ani w księgarni. Często kupuję po prostu na allegro.pl.Ceny? Od 1 zł wzwyż. Ostatnio za ok 100 zł zakupiłam ok 40 sztuk. Dwie paczki książek to nie lada frajda dla maniaka czytania :)).

   Usuń
  3. Ja tak antykwaryczne kupuję, ostatnio kupiłam za 20 zł 9 książek. Nowe czasem na wyprzedażach w księgarniach internetowych wypatruję. Raczej nie kupuję książek w pełnej cenie.

   Usuń
 2. My także korzystamy z bibliotek. Czasem zdarza się, że w kilku z nich są tzw. książki do zabrania. W ten sposób poszerzyliśmy naszą domową biblioteczkę. To fajny sposób :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas wyprzedają książki z biblioteki też czasem coś wyszukam bo cena od 1- do 3 zł.

   Usuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"