niedziela, 16 sierpnia 2020

Nowe ze starego - spodenki dziewczęce

 


Córka mówi do mnie – potrzebuję nowych krótkich spodenek. Ja odpowiadam – idź do garderoby i pomyśl nad problemem. Po 30 minutach wraca z naręczem spodni i oświadcza ja je przerobię. Przyniosła spodnie które kiedyś zostały odłożone po bracie, a ona uznała je za męskie i nie chciała nosić, miałam wrzucić ogłoszenie na grupę „uwaga śmieciarka jedzie” by oddać je jakiemuś dzieciakowi. Już nie zostaną oddane, góra spodenek stała się krótkimi, a z nogawek zostanie uszyta torba/plecak. Córka przejrzała zasoby dodatków krawieckich, które kiedyś trafiły do nas dzięki dobrej duszyczce i są sukcesywnie zużywane. Potem ruszyła do taty warsztatu domowego i znalazła tam papier ścierny do zrobienia przetarć i dziur.  Wszystko razem zajęło nam około 3 godzin.Koraliki i koronkę doszyłam ja, córka obcięła i przetarła. Przy tej parze córka zdecydowała że nic nie doszywamy, poszuka jeszcze dżetów i je przyklej. 
W większa dziurę na przodzie została wszyta koronka od spodu, nie widać tego, widoczne jest dopiero gdy córka idzie bo się całość naciąga, z boku wszyłam cekiny w kształcie gwiazdek. Są złote i w słońcu się mienią. 

Powstała jeszcze jedna para, czarnych spodenek bez ozdobień po za przetarciami. Ogólnie garderoba córki wzbogaciła się o cztery pary spodenek. 


8 komentarzy:

 1. Super !Moja córa też tak przerabia ,ja zresztą też mam takie ze starych dżinsow 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Kreatywne dziewczyny, brawo, tak trzymać!

  OdpowiedzUsuń
 3. Odrobina pomysłu, zbędne spodnie i córcia ma nowe krótkie spodenki , a jeszcze uszyjesz jakieś plecaczki :)
  Za takie spodenki,dziurawe,obszarpane trzeba dać sporo grosza a czy różnią się tak bardzo te "stare" od "nowych". Jak dla mnie nie :)
  Są świetne :)
  Można wyczarować fajne rzeczy, dodać odrobinę kobiecości, Na szydełku zrobić koronkowy kołnierzyk i dodać do swetra, podkoszulka ,czy innymi drobiazgami ozdobić i ciekawy ciuszek gotowy.
  Zawsze ciuch po bracie, tacie czy mamie można zafarbować, farby do tkanin nie są drogie.

  Nie wiem co się dzieje,ale nie dochodzą komentarze, już kilka ostatnich poszło do nieba :(

  OdpowiedzUsuń
 4. U nas w ten sposób z długich getrów z przetartymi kolanami powstały 4 pary krótkich spodenek:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mądre i zdolne dziecko. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Córce nie przeszkadza, że są zapinane na męską stronę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam spodnie niby szyte dla kobiet, ale rozporek na męską stronę jest, podobnie u córki, spodnie zakupione z koralikami, a rozporek na męska stronę. Co raz rzadziej jest szyty odwrotnie.

   Usuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"