wtorek, 30 lipca 2013

Jadłospis obiadowy na wakacje


Jesteśmy na urlopie nad morzem. Sami się żywimy. Jako że finanse i diety nie pozwalają na obiadki w restauracjach, barach itp. musimy sobie radzić inaczej, więc robimy dania w miarę szybkie, mało pracochłonne i niedrogie. 

Oto nasz jadłospis wakacyjny:

Poniedziałek 
Barszcz biały z kiełbasą, jajkami i do tego chleb

Wtorek
Barszcz biały z jajkiem (już bez kiełbasy i chleba)
Ryba smażona, ziemniaki, pomidory w jogurcie

Środa
Risotto z warzywami i kiełbasą

Czwartek 
Ziemniaki, jajo sadzone, pomidory w jogurcie

Piątek 
Zupa pomidorowa
Ryż zapiekany z kurczakiem 

Sobota 
Zupa pomidorowa
Pizza

Niedziela 
Gołąbki bez zawijania, ziemniaki

Na śniadania jadamy głównie zupy mleczne typu owsianka, musli lub płatki ryżowe błyskawiczne. Na drugie śniadanie zazwyczaj kanapki i owoce, bo wtedy jesteśmy na wycieczce/plaży, zaś na kolacje różnie: placki ziemniaczane, naleśniki, kanapki. Sporo w pierwszym tygodniu, w naszym jadłospisie, wyszło pomidorowych dań, ale wynika to z tego, że przywieźliśmy ze sobą 8 kg pomidorów z naszego ogródka i nie chcieliśmy dopuścić do ich zepsucia się, więc powstały różne wariacje na temat......:)


1 komentarz:

  1. Kocham Twoje jadłospisy ! Udowadniają mi (niedowiarkowi numer 1 na świecie), że można tanio, zdrowo i co najważniejsze - Z POMYSŁEM :)

    P.S. Od 1 sierpnia wprowadzam zmiany w swoim sposobie myślenia w sprawie naszego życia ! :)

    Pozdrawiam wakacyjnie, choć za oknem szaro, buro i ponuro - Ev.

    OdpowiedzUsuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"