poniedziałek, 23 grudnia 2013

Śledzie z majerankiem i czosnkiem


Dziś to ostatni moment na wykonanie tych śledzi, by można je postawić na świątecznym stole. U mnie się moczą i za chwilkę będę je przyprawiać.

Potrzebujemy:
  • 4 filety śledziowe maties 
  • 5 ząbków czosnku
  • czubata łyżka majeranku
  • 3/4 szklanki oleju
Śledzie moczymy minimum 4 godziny (polecam woda pół na pół z mlekiem), płuczemy śledzie i osuszamy ręcznikiem papierowym i kroimy na kawałki. Czosnek obieramy i przeciskamy przez praskę lub ścieramy na tartce. Śledzie układamy w słoiku warstwami przekładając czosnkiem i przesypując majerankiem. Całość zalewamy oliwą, zamykamy słoik i odstawiamy do lodówki na 2 dni. Smacznego :) 

1 komentarz:

  1. Pragnę zauważyć iż Nie MA lepszych śledzi niż z tego przepisu , znam i uwielbiam i polecam nawet tym co nie przepadają za śledziami. Pozdrawiam Świątecznie

    OdpowiedzUsuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"