poniedziałek, 16 grudnia 2013

Jadłospis świąteczny


Wyprawiłam przyjęcie urodzinowe naszemu jedenastolatkowi, czas zająć się świątecznymi daniami. W tym roku nie planuję dużo, bo tak się złożyło, że większość część świątecznego czasu będziemy po za domem. Dania świąteczne trzeba dokładnie zaplanować, by nic potem nie wyrzucać. To ważne, bo nie dość, że marnujemy własne ciężko zarobione pieniądze, czyli przejawiamy brak szacunku do własnej pracy, to jeszcze działamy nie ekologicznie. Zatem policzcie kilka razy dokładnie ile potrzeba Wam jedzenia. Można to w miarę dokładnie wyliczyć. W sobotę po urodzinach syna zostało mi - 1 porcja bigosu, 2 porcje sałatki, 3 porcje tortu, 4 porcje sernika, 7 muffin, odrobina wędliny, słone paluszki, pół miski popcornu. Wszystko zostało zjedzone w niedzielę i lodówka pusta. Zupełnie nic nie wyrzuciliśmy po przyjęciu. 


Jeśli nie macie wprawy w obliczaniu porcji, albo zupełnie nie wiecie jak się do tego zabrać polecam taki kalkulator "Policz porcje" porcje podane tam nie są zaniżone, więc spokojnie można się sugerować tymi wyliczeniami. 

Ja w tym roku przygotuję na święta:
Desery, przekąski: 
  • sernik
  • makowiec
  • pierniczki (wersja pszenna i bez)
  • owoce
Jeden świąteczny obiad:
  • rosół z domowym makaronem
  • roladki ze schabu, bigos (już czeka zamrożony) i ziemniaki 
Drugi świąteczny obiad:
  • pomidorowa z makaronem
  • kurczak pieczony, ziemniaki, surówka z kapusty 
Takie są założenia, pewnie coś zmodyfikuję w trakcie przygotowań, ale plan ogólny jest taki :) Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"