wtorek, 7 grudnia 2021

Odliczanie do świąt ruszyło :)

 


Święta jak to się mawia za pasem. Nie wszyscy świętują je w identyczny sposób, wszystko zależy od regionu, wyznania, tradycji, czasu, zasobów finansowych, ilości domowników itd. Ja lubię poznawać nowe tradycje, nowe pomysły, wydaje mi się, że święta nazwijmy je zimowe przez lata też ewoluowały. W wielu domach nie są to już te same święta jakie były 20-30 lat temu, zmieniła się dostępność produktów, otworzyliśmy się dzięki temu na zmiany i eksperymenty. Choć przyznam, że jak czytam poradniki z XIX wieku to nie przypominają jadłospisy tych z lat powojennych. Karp pojawił się ma stołach dopiero w okresie po II wojnie świtowej. Inaczej przybierano domostwa, ogólnie co pokolenie następują w tym temacie zmiany. My np. nie dzielimy się opłatkiem tylko chlebem. Wszystko zależy od wielu czynników.

Dla przypomnienia wcześniejsze posty związane z tematem świąt zimowych.

Menu świąteczne 2013

Menu świąteczne 2014

Święta bez pszenicy 2015 

Menu świąteczne 2016

Menu świąteczne 2017

Menu świąteczne 2018

Menu świąteczne 2019

Menu świąteczne 2020

Przygotowanie do świąt - bigos, wędliny 

Przedświąteczne rozważania

Przygotowania do świąt 

Nie róbmy szopki ze świąt

Święta, jedzenie, prezenty 

Świąteczne upominki 


Mam nadzieję, że znajdziecie cos dla siebie, może coś Was zainspiruje, to są moje święta, moje tradycje, diety, pomysły i zasobność portfela. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"